fbpx

Сьогодні католицький День святого Миколая: готуйте взуття і шкарпетки

6 грудня весь католицький світ відзначає День святого Миколая.

Не дивуйся, 19 грудня православні християни святкують День святого Миколая, а ось католицьке свято відбувається на 13 днів раніше, тобто 6 числа. Саме з католицького Дня святого Миколая в європейських країнах починаються різдвяні свята. А в Україні 6 грудня – це ще й День Збройних Сил країни.

Святий Миколай вважається чудотворцем, захисником невинно засуджених, покрoвителем мандрівників, моряків, торговців і, звичайно ж, улюбленим святим дітей.

Про добрі діяння святого Миколая в народі ходить безліч переказів, які збереглися і до наших часів. Відомо, що, будучи єпископом, Миколай виступив на захист невинно засуджених людей і запобіг їх страті. Успадкувавши багатство батьків, роздав його убогим і знедоленим. Також дарував дітям їжу, солодощі та підкладав монетки у виставлені за поріг черевики.

Звідси в Європі пішла традиція, що збереглася і до наших днів, на католицький День святого Миколая підкладати дітям у взуття і шкарпетки солодощі, горіхи, мандарини і подарунки. Але така нагорода у переддень Різдва очікує тільки хороших і добрих дітей. А на неслухняних чекають покарання й різки, тому діти, бажаючи бути гідними подарунків, намагаються поводитися добре і не пустувати.

До речі, саме католицький святий Миколай став прообразом Санта Клауса, знаменитого доброго старого в червоному ковпаку, який напередодні Різдва приїжджає на санях, запряжених оленями, пробирається в будинки через каміни і приховує свої подарунки в спеціально приготовлені для цього шкарпетки, розвішані по дому на ніч.

Джерело.

You cannot copy content of this page