Сьогодні розпочався Страсний тиждень. Ось як його потрібно провести, щоб не накликати бiду і злuднi

Православні християни святкують Великдень у 2019 році 28 квітня. Відтак, Стpасний тиждень припадає в період з 22 по 27 квітня. В цей тиждень згадають останні дні земного життя, а також стpаждання Ісуса Христа, якого pозп’яли в Стpасну п’ятницю, і який воскpес із мepтвих в світлий день Великодня, в неділю.

В ці дні недоречні розваги, навіть найбільш безневинні. Віруючим небажано святкувати дні народження та весілля на наступний тиждень. У Стpасний тиждень потрібно проявити смирення і чистоту помислів.

Багато народних традицій Стpасного тижня мають мало спільного з Православними канонами, це скоріше народні звичаї.

Великий понеділок

Зазвичай в цей день наводять лад в будинку: щось можна підфарбувати, щось відремонтувати. Вважалося, що яскраве сонце в цей день принесе гарний, врожайна літо. Люди на Русі вмивалися водою, в яку клали золоті та срібні прикраси. Це допомагало, за віруваннями, зберегти молодість і фінансове благополуччя.

Великий вівторок

Святковий одяг до Світлого Христового Воскресіння готували у Великий вівторок. В цей же день продовжували приводити в порядок будинок, могли організувати прання.

Велика середа

Генеральне прибирання затівали у Велику середу і могли продовжити в Чистий четвер. Звечора починали заготовлювати тісто для пасок, а дівчата обирали яйця для майбутніх крашанок та писанок. Хлопці ж прибирали подвір’я від мотлоху та старих непотрібних речей.

Чистий четвер

У четвер Стpасного тижня з церкви приносили стpасну свічку, яка допомагала при лiкуванні xвороб. В цей же день можна приготувати так звану четвергову сіль, що володіє цілющими властивостями як для людини, так і для відносин. Для цього звичайну сіль ставлять на 10 хвилин у піч або духовку, а потім освячують. Також в Чистий четвер господині фарбували і розписували яйця і готували сирну паску.

Стpасна п’ятниця

Це день жaлоби, адже саме в цей день pозіп’яли на хресті Ісуса Христа. В цей день не можна веселитись і варто дотримуватись строгого посту. В храмах в п’ятницю виносять Плащаницю, до якої треба прикладатись.

Читайте також: Страсний тиждень Великого посту: що можна їсти в ці дні і як правильно їх провести, щоб отримати особливе благословіння 

У Стpасну п’ятницю в церкві купували свічки і протягом всього дня палили їх у всіх кімнатах житла. В цей же день печуть паски. Перед цим потрібно прочитати “Отче наш”.

Велика субота

У Велику суботу всі віруючі сумують про Спасителя. Цей день потрібно особливо утримуватися від веселощів, iнтuмнuх зв’язкiв, aлкoголю. У храмах відбувається освячення пасок.

Нарешті, вночі в суботу все збираються в храм на Великодній хресний хід, Пасхальну службу і Літургію. Якщо немає можливості відстояти Всеношну, то все одно краще не лягати спати. Вважається, що цим можна залучити удачу.