fbpx

Сьогодні велике свято – Введення у храм Пресвятої Богородиці: що потрібно зробити кожній жінці

4 грудня Православна церква відзначає велике свято – Введення у храм Пресвятої Богородиці.

Християнське свято Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії щорічно відзначається Православною церквою 4 грудня і відноситься до двунадесятих свят. Свято Введення в храм відзначається в пам’ять про те, що батьки Пречистої Діви Марії – святий Іоаким і свята Анна – привели свою трирічну дочку Марію в Єрусалимський храм. Маленька Марія прожила в храмі 9 років до свого заручення з праведним Йосипом. Джерело.

Як відомо з біблійних розповідей, у Анни і Йосипа довго не було дітей. У своїх постійних молитвах Анна невблаганно просила послати їм з чоловіком немовляти. У той день, коли Ангел сповістив Анні про майбутнє зaчaття, вона дала обітницю присвятити свою дитину Богові: «Якщо я наpoджу дитину чоловічої або жіночої стaті, віддам її в дар Господеві моєму, і вона буде служити Йому все своє життя».

Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, батьки вирішили виконати свою обіцянку: “І ось виповнилося Дитині три роки, і сказав Іоаким: Покличте непорочних дочок іудейських, і нехай вони візьмуть світильники і будуть стояти з запаленими [світильниками], щоб Дитя не повернули назад і щоб полюбила Вона в серці своєму храм Господній”.

За переказами зустрів Марію в храмі серед інших священиків первосвященик Захарія, батько Іоанна Предтечі. Батьки поставили Марію на першу сходинку, сходів що вели до входу в Храм. Згідно «Євангелія Псевдо-Матфія»: ” … коли Вона була поставлена перед храмом Господа, Вона піднялася бігом на п’ятнадцять ступенів, не обертаючись назад і не кличучи батьків своїх, як це зазвичай роблять діти. І все було виконано подиву при вигляді цього, і священики храму були в подиві”.

Первосвященику було видіння і він ввів Марію в Святая Святих – священне місце в храмі, куди дозволялося заходити лише йому один раз на рік з очисною жepтовною кpoв’ю. Всі присутні в храмі дивувалися незвичайній події.

У народі 4 грудня має кілька назв: Введення, Увезення, Ворота зими або Свято молодої сім’ї. У цей день наші пращури відзначали остаточний прихід зими.

Свято Введення завжди відбувається під час Різдвяного посту, тому ніякі пишні гуляння, веселощі, хрестини, весілля не прийнято влаштовувати. Це день молитви за близьких, день подяки вищих сил, день благодійності і допомоги всім, хто її потребує.

Як і в будь-яке велике церковне свято, за традицією відкладають складні домашні справи в цей день.

Незважаючи на те, що 4 грудня – час посту, в цей день вже починалися різдвяні підготовки, в тому числі і ярмарки. Куди виїжджали за обновками, подарунками для дітей, рідних і близьких. За старих часів було прийнято після ранкового богослужіння і відвідування церкви пригощати солодощами і дарувати подарунки хрещеникам. А молодята, які зіграли весілля перед постом, восени, вперше виїжджали «в люди» – «показати молоду».

Прикмети і забобони на Введення

На Введення існує певна прикмета, за якою наші предки визначали майбутнє. За ікони в воду ставили гілки вишні, в Новий рік дивилися – якщо гілки пустили листочки – буде здоров’я і щастя в новому році, якщо гілочки засихали – рік буде не дуже вдалим.

Не бажано позичати гроші 4 грудня, згідно прикмет, тому, хто взяв гроші в борг буде складно його віддати, а той, хто дав гроші, прирік себе на фінансові труднощі і складні відносини з тим, хто попросив гроші в борг.

Дівчата ворожили на судженого, вірили, що в ніч з 4 на 5 грудня сняться віщі сни, в яких можна побачити свого нареченого. Перш, ніж лягти спати дівчата виголошували такі слова: «Святе Введенье, веди мене туди, де мені жити».

Читайте також: Молитви на свято Введення в храм Пресвятої Богородиці

На Введення ходили в гості один до одного. Господарі спостерігали, хто першим переступить поріг їхнього будинку: якщо чоловік, наступний рік буде вдалим, це обіцяє процвітання і щастя, якщо жінка – нічого хорошого не чекай.

Народні прикмети на Введення

Введенье прийшло – зиму привело

Якщо до Введення сніг пішов – швидко розтане, випав сніг після Введення – затримається до весни

Якщо сніг після введення не розтанув – буде хороший урожай хліба

Морозний день віщує холодну і сніжну зиму.

You cannot copy content of this page