fbpx
Здоров'я і краса

Список продуктів, які можна їсти в необмеженій кількості

На жаль, не існує продуктів, що не містять калорій. Однак є такі продукти, які все-таки можна їсти в будь-яких кількостях, це – овочі та фрукти, до складу яких не входить крохмаль.

Селера

Читайте також: Чому суп вважається найкращою стравою для схуднення

Цей овоч майже на 95% складається з води, містить калій, фолієву кислоту, клітковину і близько 30% добової потреби у вітаміні К. І при цьому селера – дуже низькокалорійний продукт. У 100 г цього чудо-овоча міститься тільки 6 калорій. Але селера – примхливий овоч, і його треба вживати в їжу в свіжому вигляді, не піддаючи тепловій обробці. Так він збереже максимум корисних властивостей. Крім цього, селера і в свіжому вигляді швидко втрачає корисні властивості – протягом тижня зберігання.

Капуста

Це перший овоч, який асоціюється з дієтами. Це один з низькокалорійних продуктів, що містить на одну порцію приблизно 33 калорії – близько 3 г білка і 2,5 г клітковини. Також це один з небагатьох продуктів, що містять жирні омега-3 кислоти, які людина отримує в основному з риби. Як й інші листові овочі, капуста насичена вітамінами і фолієвою кислотою.

Чорниця

Ці ягоди змагаються за перше місце серед продуктів, багатих антиоксидантами. Серед ягід і фруктів це незаперечний лідер за вмістом антиоксидантів. Чашка чорниці в день покриє 14% добової потреби у вітамінах. 100 г чорниці або лохини містять всього лише 85 калорій.

Огірок

Всім давно відомо, що огірок на 90% складається з води і містить невелику кількість калорій – 16 калорій на 100 г. Огірки потрібно вживати в їжу ретельно вимитими і неочищеними, так як основна частина вітамінів міститься в шкірці і в насінні. Це поживні волокна, вітамін А в формі бета-каротин, необхідний для правильної роботи наших очей.

Помідори

Помідори відомі високим вмістом речовини лікопіну, яка допомагає організму боротися з рядом хронічних захворювань і надає цьому овочу червоний колір. Крім цього помідори багаті вітамінами А, С, І2, фолієвою кислотою, хромом, калієм, клітковиною. Один томат середнього розміру містить всього 25 калорій.

Грейпфрут

Пам’ятайте дієту з яєць і грейпфрута з фільму «Реквієм за мрією»? Автори фільму не дарма взяли цей фрукт в якості основи дієти, адже його вживання сприяє зниженню ваги. Грейпфрут містить велику кількість клітковини, яка дозволяє відчути стан ситості після його вживання. При цьому одна половина цього цитрусового містить тільки 50 калорій. 50 калорій – і Ви відчуваєте себе ситими.

Ще однією корисною властивістю грейпфрута є його здатність стабілізувати рівень цукру в крові. Як і всі цитрусові, грейпфрут багатий вітаміном С, і його вживання є профілактикою ряду захворювань від простудних до хвороб серцево-судинної системи. Корисні речовини, що містяться в грейпфруті, допомагають знизити рівень холестерину в крові, покращують травлення.

Брокколі

Цей овоч рекомендується вживати в їжу в свіжому вигляді або приготованим на пару – так він збереже все багатство корисних речовин. Унікальність брокколі полягає в речовині сульфорані – органічному поєднанні, яке надає протираковий і антибактеріальний ефект. Крім цього брокколі містить вітаміни А, С, Е і К. Одна порція брокколі містить 20% добової потреби в клітковині і всього 31 калорію.

Мускусна диня або канталупа

Цей вид дині відрізняється підвищеним вмістом бета-каротину, так необхідного для нашого зору. 100 г такої дині заповнить добову потребу організму в калії, вітамінах А і С і містить лише 55 калорій.

Кольорова капуста

Цей овоч визнаний універсальним і поживним. Він містить антиоксиданти і фітохімічні речовини, що допомагають організму справлятися з хронічними захворюваннями. Цвітна капуста багата також фолієвою кислотою, вітамінами С і К. Одна порція цього овоча містить 25 калорій.

Ожина

Як більшість ягід, ожина багата на вітамін С і антиоксидантом біофлавоноїдів, завдяки чому вживання ожини є запорукою довгого і здорового життя клітини, що виражається в молодості шкіри. Також ожина нормалізує травлення. Одна порція таких ягід містить 62 калорії.

Салат Латук

Як більшість салатів, латук є низькокалорійним. На одну порцію припадає 10 – 20 калорій. Ви не отримаєте білка, вживаючи латук, але насититеся такими речовинами, як фолієва кислота, залізо, вітаміни А і С.

Апельсин

Крім всім відомого вітаміну С, апельсин багатий й іншими речовинами. Вживання апельсина стимулює вироблення колагену, що забезпечує гарний і здоровий вигляд шкірі. Серцевина апельсина (білі волокна) містять речовини, що знижують рівень холестерину і цукру в крові. Один середній апельсин містить 80 калорій.

Полуниця

Одна порція полуниці містить більше вітаміну С, ніж дин апельсин. Полуниця багата на поліфеноли і антиоксиданти. Ця ягода є корисним продуктом для поліпшення роботи серцево-судинної системи, так як, будучи джерелом калію і клітковини, вона не містить натрію і холестерину. Одна чашка полуниці містить приблизно 50 калорій.

Диня

Цей фрукт містить близько 100 г природного цукру на один середній плід, тому диня більш калорійна, ніж канталупа. Порція дині покриє 50% добової норми вітаміну С. Також диня – це джерело міді, яка сприяє поліпшенню стану шкіри.

Джерело.

You cannot copy content of this page