Страсна п’ятниця – найпотужніший день цього тижня. Про що важливо пам’ятати в цей день?

У Страсну п’ятницю віруючим людям треба провести день у молитвах і покаянні, роздумах про тлінність і швидкоплинність життя і про чистоту душі, у спогадах про страждання і смерть Ісуса Христа. Бажано відвідати церкву і відстояти службу. У православних церквах у Страсну п’ятницю читають Дванадцять Євангелій, які оповідають про події Страсної п’ятниці.

Страсна п’ятниця припадає на період Великого посту, і в цей день віруючі відмовляються від прийняття їжі до самого вечора, поки в храмах не виконають ритуал виносу плащаниці Христа. Але і після цього їдять тільки хліб і воду.

У народі існує прикмета, що якщо витримати спрагу в Страсну п’ятницю, то згодом ніяке пиття не завдасть шкоди протягом усього року.

Читайте також: Навіщо обрізати волосся в Чистий четвер і як притягнути удачу та багатство у цей день

Після богослужіння в Страсну п’ятницю віруючі за традицією намагаються принести додому дванадцять палаючих свічок, з якими відстояли службу в церкві. Вважається, що якщо поставити їх догоряти під іконою, це принесе достаток і добробут у дім.

Якщо вже підходить термін, то годуючим матерям рекомендується саме в Страсну п’ятницю відлучити дитину від грудей, тоді вона, згідно з народними прикметами, буде рости сильною і здоровою.
У Страсну п’ятницю особливо важливо знайти час і можливість для прояву милосердя, надання допомоги тим, хто її потребує. Можна подати милостиню, віддати убогим речі, які вам не потрібні, зайнятися благодійністю. Джерело

У Страсну п’ятницю необхідно утриматися від алкоголю і плотських утіх. Люди, які напиваються в цей день, ризикують стати алкоголіками. А зачаті в Страсну п’ятницю діти народжуються хворими чи стають не благополучними людьми.

Для збереження здоров’я у цей день необхідно відмовитися від стрижки, фарбування волосся та інших косметичних процедур.

Страсну п’ятницю слід провести спокійно, без розважальних заходів, без суєти і з’ясування стосунків, відмовившись від вирішення побутових питань, брудної домашньої роботи. Підготовка до Великодня в цей день небажана, хоча і не заборонена.