fbpx

Світла седмиця: традиції тижня після Великодня

Православні та греко-католики зустрічають Світлу Великодню седмицю – перший пасхальний тиждень. Триватиме він з 8 по 14 квітня.

Після Великодня для православних та греко-католиків розпочалася Світла Великодня седмиця – час загальної радості і свята. Весь цей тиждень в храмах проходитимуть урочисті літургії з Хресним ходом, буде звучати дзвоновий благовіст.

Впродовж всієї Світлої седмиці немає пісних днів. Завершується перший пасхальний тиждень Червоною гіркою – святом, яке з давнини було найпопулярнішим днем для укладання шлюбних союзів. Раніше в Світлу седмицю було також традиційно здійснювати великодушні вчинки: цар відвідував в’язниці і відпускав на волю всіх ув’язнених, які не скоїли тяжких злочинів, а меценати їздили до притулків та лікарень. Працювати в Світлу седмицю до революції було не прийнято.

Читайте також: Немає вірності ніде: “Злетіла на крила і кинулася в розжарений вогонь, не витримала самотності”

Святкування Великодня триватиме 40 днів – до Вознесіння. Весь цей час православні віруючі вітатимуть один одного словами “Христос воскрес!”, храми будуть уквітчані та прикрашені червоними великодніми яйцями, а духівництво здійснюватиме служби у червоному одязі.

Джерело.

Позначки:
facebook