Свято Покрову: що можна і не можна робити жінкам 14 жовтня

Щороку 14 жовтня православна церква відзначає неперехідне велике православне свято Покрову Пресвятої Богородиці, повна назва свята «Згадування появи святого Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії»

Існує безліч версій хто і коли саме закріпив це свято в церковному календарі. У тому числі існує гіпотеза про встановлення свята в першій половині XII століття в Києві. При цьому деякі вчені припускають: ініціатором встановлення свята не була Андрій Боголюбський, що широко підтримується, а його дід – Володимир Мономах.

Українські традиції свята

У народному календарі святo 14 жовтня – Покров день, Покров, Покрова, День зустрічі зими, Свята Покрова – зустріч осені з зимою, асоціація, коли перший сніг покриває землю білим покривом. Сніг, що випав в цей день, має особливі цілющі властивості: вважається, що той, хто вмиється ним, збереже красу, молодість, здоров’я на довгі роки.

В Україні 14 жовтня з давніх часів – особливий день. Українське козацтво шанувало Пресвяту Богородицю своєю покровителькою, тому по всій Україні широко відзначали це свято і ставилися з особливою повагою, проводили його відповідно до особливих традицій та обрядів. Для українців Покрова – не тільки релігійний, а й національне свято.

Доброю прикметою вважається зіграти весілля на Покрову, таким чином сім’я буде захищена від усіх бід і нещасть покровом Пресвятої Богородиці, а молодята проживуть довге і щасливе життя.

Що потрібно зробити на Покров 14 жовтня

Найголовніше на Покров – помолитися перед образом Пресвятої Діви Марії. Подякувати за все, що ви маєте в цьому житті, попросити допомоги, захисту для себе і близьких. Якщо є можливість – сходити до церкви, якщо немає, вимовити слова молитви вдома. Навіть якщо ви не знаєте молитви, звертайтеся до Богородиці своїми словами, головне – від чистого серця. Вважається, що будь-які прохання в цей день будуть почуті і виконані, а хто просить знайде захист і покрив від всіх бід і нещасть самої Пречистої.

Незаміжні дівчата, які мріють вийти заміж, ставлять свічки біля ікони Покрова Пресвятої Богородиці, і просили про щасливе заміжжя.

Заміжні жінки моляться про щастя і благополуччя в родині, а бездітні пари просять про якнайшвидше поповнення і тому, щоб вийшло швидко зaвaгітніти.

Читайте також: Жіночі молитви про взаємне кохання, наpoдження діток і благополуччя родини, яку читають у свято Покрову

Покровy завжди в народі відзначали веселими гуляннями, ярмарками, веселощами, молодь – хлопці і дівчата – виходили на вулицю і веселилися.

Вважалося, що 14 жовтня можна зустріти свого судженого.

Щоб залучити в свій дім щастя і благополуччя, в Покров подавали милостиню бідним і намагалися допомогти нужденним. Вважалося, що той, хто в цей день подасть, ще більше отримає в поточному році.

На Покрову накривають святковий стіл і сім’я збирається за сімейним обідом. Головною стравою на святковому столі вважаються млинці з різними начинками. У наших предків існував такий обряд – з тарілкою свіжої випічки необхідно пройтися по всьому будинку і подякувати Богородиці за все, що вам було дано в цьому році.

На Покрову намагалися задобрити домовика – пригощали його млинцями, поклавши куточок будинку.

Що не можна робити на Покров

Як і в будь-якe велике свято, не потрібно займатися домашніми справами – прати, прибирати, наводити порядки в хаті. Навести чистоту потрібно напередодні, і зустрічати свято в чистому будинку, з пирогами і накритим столом.

Читайте також: Покровська поминальна батьківська субота: що потрібно зробити в цей день

В Покров Пресвятої Богородиці намагайтеся уникати будь-якого негативу: сварок, конфліктів і лайливих слів. На Покриву не можна сумувати, плакати і скаржитися на долю.

На Покрову не можна позичати гроші і давати в борг, а також віддавати будь-які речі з дому. Вважається, що разом з грошима та особистими речами можна віддати своє щастя і удачу, а забрати чужі біди, хвороби і печалі.

Якщо до дівчини посваталися на Покрову, відмовляти нареченому не можна. Існувала прикмета, що в Покров Богородиця дарує незаміжнім шанс знайти щасливе сімейне життя, а якщо подарунок буде відкинутий, то дівчина ризикує залишитися самотньою.

Джерело.