Сирний тиждень з 4 по 10 березня – особливий час підготовки до Великого посту: що потрібно зробити протягом тижня

Особливий час, коли православні віруючі починають останню підготовку до Великого посту, настає з 4 березня, коли починається Сирний тиждень. Священнослужителі закликають дотримуватись рекомендацій церкви, щоб виключити помилки в поведінці і правильно вступити в довгий і строгий пост.

Сирний тиждень з 4 по 10 березня 2019 року

Всі служби, які проходять в церквах і храмах під час Сирного тижні, є підготовкою до Великого посту. У церкві ці сім днів називаються предпразденством і седмицею перед очисною. Джерело.

Передбачається, що весь тиждень вірні молитимуться і будуть дотримуватися церковних заповітів. Священнослужителі допомагають віруючим підготуватися до складного випробування тривалого утримання, читаючи священні тексти під час ранкових служб, які не є святковими і особливо урочистими.

Особливих богослужінь буде два: в середу і п’ятницю. В цей час віруючі читають молитву Єфрема Сирина, кланяючись в пояс. У ці дні віруючих закликають покаятися в непорядних думках і постаратися загладити конфлікти і розбіжності з оточуючими їх людьми.

У суботній день церква знову покличе віруючих до храму, під час служби в цей день згадуються святі отці, які дотримувалися всієї суворості посту і заслужили милість Господа. Щире розкаяння на таких службах допомагає очистити душі від негативу і протистояти спокусам лукавого.

Весь «шлях» Сирного тижня зводиться до останнього дня – Прощена неділя, тому весь тиждень віруючі зміцнюють сімейні стосунки, намагаються запросити родичів в гості, а також радіють кожному новому дню, починаючи ранок з вдячних молитов.

Як підготуватися до Великого посту в 2019 році

10 березня настане завершальний день Сирного тижня, названий Прощеною неділею. На ранковій службі священнослужителі ще раз нагадують віруючим про важливість прощення ближніх, тим самим відпускаючи з душі тягар образ, які є гріховними і не дозволяють наблизитися до Господа.

Читайте також: Прощена неділя у 2019 році: що важливо зробити, яке випробування потрібно пройти кожному і у кого просити вибачення першого

Увечері віруючі знову збираються на службу, під час якої настоятель разом з іншими служителями церкви виходять до парафіян, щоб попросити у них вибачення за вільні і невільні гріхи і образи. Потім хор виконує плач Адама про втрачений рай, і парафіяни за традицією просять вибачення і відповідають: «Бог простить, і ти мене прости».

Між ранковою та вечірньою службою віруючі дотримуються посту, не вживаючи м’ясні продукти, а також намагаються зустрітися з усіма знайомими та близькими, щоб попросити вибачення. Ті, хто не може зустрінеться особисто, телефонують і переписуються.