fbpx
Культура

Топ 10 найкращих книг про успішне виховання дитини

Після появи на світ малюка життя батьків змінюється докорінно, адже маленькій людині хочеться дати все найкраще, в тому числі і виховання. Раніше жінки покладалися, в основному, на досвід старшого покоління, але в сучасному світі мамам доступна величезна кількість інформації, різних підходів, методик і систем, викладених у книгах. Вони допоможуть вам вибрати правильний шлях виховання, підкажуть, як вести себе в складних ситуаціях, і навчать розуміти своє чадо.
Топ 10 найкращих книг про виховання маленької дитини. За матеріалами poradumo.pp.ua

Посібники для кращих батьків. Іноді відповіді на складні питання можна знайти саме в книгах, і перед вами ТОП 10 найбільш змістовних посібників.

Юлія Гіппенрейтер «Спілкуватися з дитиною. Як?». Автор книги – практикуючий дитячий психолог, котра звертає особливу увагу у своєму виданні на проблеми сварок між батьками і дітьми.

Ви знайдете відповіді на найбільш хвилюючі і важливі питання: «як похвалити?», «як правильно покарати?», «коли варто критикувати?». Основна ідея, яку автор намагається донести до батьків – навіть самої маленької дитини необхідно навчитися слухати.

Читайте також: Коли батько читає дітям книжки вони отримують більше користі, ніж якщо б їм читала мама

Марія Монтессорі «Допоможи мені зробити це самому». Це класика науки про виховання, яка була розроблена італійським педагогом, чиї праці входять в програму вивчення багатьох Вузів. Монтессорі «проповідує» принцип передачі ініціативи в руки вашого нащадка. Зрозуміти це нескладно – батьки не повинні квапити дитину і намагатися насuльно прищеплювати йому які-небудь навички. У дитини повинна бути свобода вибору. Таким чином, він, займаючись справами, які приносять справжнє задоволення, буде розвиватися і вдосконалюватися, поступово засвоюючи нові знання і вміння.

Януш Корчак «Як любити дитину?». Незважаючи на те, що ця книга була написана ще в середині 20 ст., вона до чих пір вважається одним з кращих посібників для батьків. Це справжня енциклопедія виховання, починаючи з моменту появи малюка на світ і аж до становлення її як дорослої людини. Перше і найважливіше правило кожного батька – поважати дитину як особистість, адже тільки в цьому випадку ви станете для нього авторитетом.

Жан Ледлофф «Як виростити дитину щасливою?». Мабуть, сама оригінальна і незвичайна книга, в якій автор порівнює життя в сучасному суспільстві та в середовищі аборигенів. Ледлофф звертає увагу, що мами все частіше почали перекладати відповідальність за своїх чад на лікарів, вчителів у школі, вихователів у садку, приділяючи дитині все менше і менше часу. Відчувати бажання маленької людини і довіряти своїй інтуїції – ось основа успішного виховання.

Масару Ібука «Після трьох уже пізно». Педагог з багаторічним стажем звертає увагу батьків на те, що малюки, з моменту появи на світ, мають унікальну можливість дуже швидко навчитися всьому, що їм потрібно. Головне завдання дорослих у цьому процесі – вчасно надати новий досвід. Це чудовий посібник для раннього розвитку дитини.

Джон Грей «Дети с небес». Цю книгу обов’язково потрібно прочитати в першу чергу батькам, які заздалегідь вирішили захистити свого сина від усіляких проблем. Автор підкреслює, що дорослі повинні спокійно ставитися до того, що «їх дитина» робить помилки, відрізняється від однолітків, перечить, намагається відстояти свою думку, проявляє негативні емоції. Завдання мами і тата – допомогти подолати ці труднощі, а не вирішити їх замість малюка.

Гері Чепмен, Рос Кемпбел «5 шляхів до серця дитини». Батьки завжди хочуть, щоб їх дитина росла щасливою, і докладають до цього всі свої зусилля. Але всі діти різні, і кожен вимагає свого, індивідуального підходу. Саме тому автори посібника пропонують п’ять шляхів, які допоможуть достукатися до маленького сердечка і отримати відгук: заохочення, дотик, допомогу, час подяки. Чим частіше ви будете проявляти свою любов, тим простіше буде знайти мову спілкування з маленькою особистістю.

Памела Друкерман «Французькі діти не плюються їжею». Памела – американська журналістка, якій по роботі часто доводилося бувати в різних країнах. Але візит до Франції вразив її настільки, що жінка вирішила написати книгу, порівнявши в ній дві лінії виховання – американську і французьку. Французи надають своїм чадам досить велику свободу, але вміють навчити завжди залишатися в рамках дозволеного. Друкерман наводить безліч прикладів і згодна з французами в тому, що батьки не повинні все життя прислужувати нащадкам і постійно звинувачувати себе за короткі моменти особистої свободи. Адже щасливі, задоволені й відпочилі дорослі можуть дати набагато більше, ніж ті, хто втомлені морально і фізично.

Найджел Латта «Перш ніж ваша дитина зводить вас з розуму». Для тих мам і тат, чиї дівчатка і хлопчики вже встигли суттєво попсувати нервову систему, і тим, хто тільки збирається пізнати радість батьківства, буде корисно почитати цю веселу і просту книгу. Автор – батько двох синів і на особистому досвіді знає, що таке витівки малюків. З висоти свого досвіду Найджел Латта дає багато корисних порад, як впоратися навіть з самими «безнадійними» ситуаціями і навчити батьків з гумором дивитися на проблеми.

Кетрін Кволс «Як виховувати дітей без покарань і криків?». Часто ми дивуємося – чому діти нас не чують і роблять все наперекір? Кетрін Кволс – сімейний консультант, дохідливо пояснює, що для того, щоб вимагати від дитини певної поведінки, варто для початку навчитися контролювати себе. Немає нічого дивного в поведінці маленьких пустунів – вони просто намагаються наслідувати дорослих, адже мама і тато для них – найбільш близький і правильний приклад для наслідування.

Щоб відносини з малюками завжди були доброзичливими і щирими, варто сприймати маленьких особистостей, як рівних собі. Про це говорять всі психологи і фахівці з виховання. Навчіться сприймати будь-які емоції і вчинки чада спокійно, і разом знаходите шляхи вирішення проблем.

You cannot copy content of this page