Коли батько читає дітям книжки вони отримують більше користі, ніж якщо б їм читала мама

Коли батько, укладаючи дітей спати ввечері, читає їм книжки, він спонукає синів, а особливо дочок краще використовувати їх уяву. В результаті діти отримують більше користі, ніж якщо б їм читала мама. До такого висновку прийшли вчені.

Психологи попросили батьків і матерів читати своїм дітям казки на ніч протягом року. По закінченні цього терміну вчені оцінили досягнення дітей і з’ясували, як відрізнявся процес читання на ніч у чоловіків і жінок.

Виявилося, що батьки і матері по-різному підходять до читання дітям. Так, під час прослуховування дитиною історії жінки частіше задають більш конкретні питання.

Наприклад: «Як багато яблук ти бачиш?», а чоловіки більше люблять абстрактні питання і ситуації. Вони можуть запитати: «О, дивись яка трава. Пам’ятаєш, як ми грали в м’яча?» Будуючи спілкування з дитиною таким чином, батько втягує її в «творчу дискусію», що добре стимулює мислення і уяву дитини.

За рахунок того, що малюкові доводиться обговорювати щось по ходу читання з батьком, у нього поліпшуються мовні навички.

Зокрема, було встановлено, що найбільшого прогресу досягли дівчатка коли їм читав тато. Автор дослідження, психолог Елізабет Дyурсма зазначає: «Вплив, який чинить читання на ніч батьками, величезний, особливо якщо чоловіки починають це робити, коли дитині настає два роки».

Даний обов’язок зазвичай сприймається як чисто материнський, можливо, ще і тому діти більше зосереджено та уважно слухають, коли їм читає батько. Для дітей така ситуація особлива.

У свою чергу, експерт в області виховання Джастін Коулсон додає, що сам процес читання сприяє збільшенню словникового запасу дитини. А це позитивно позначається на здатності дитини до навчання.

У дослідженні також було показано, що регулярне читання дітям на ніч покращує якість їх відносин з батьками, а також підвищує академічну успішність молодших школярів.

Читайте також: ТОП-5 причин, чому діти не чують своїх батьків

Джерело.