fbpx

Ці 7 причин заважають нам знайти собі пару

Клінічний психолог Сюзанна Лахман перелічує ключові причини наших невдач в особистому житті і пояснює, чому нам не вдається побудувати повноцінні стосунки.

1. МИ НЕ ВВАЖАЄМО СЕБЕ ГІДНИМИ КРАЩОГО

Ми схильні вибирати партнерів, яких вважаємо близькими за зовнішньою привабливістю, доходами, освітою й інтелектом. Іншими словами, той, кого ми обираємо, багато в чому відображає те, як ми сприймаємо себе. Наприклад, ми вважаємо себе некрасивими або відчуваємо провину за щось, що трапилося з нами в минулому. Ці негативні переживання впливають на те, з ким ми готові або не готові зближуватися.

Незважаючи на те, що часом нам важко довіритися людині, ми все одно відчуваємо потребу в близькому зв’язку. Це, в свою чергу, призводить до того, що ми вступаємо в стосунки, за які намагаємося «розплатитися» з партнером. Нам здається, що ми цінні не самі по собі, а виключно завдяки ресурсам, які можемо надати.

Жінки намагаються сховатися за роллю зразкової господині або коханки, чоловіки на перше місце ставлять матеріальні статки. Але так ми знаходимо лише сурогат близькості і потрапляємо у замкнене коло, де наша невіра в те, що ми гідні кращого, тільки посилюється.

2. СИЛЬНА ЕМОЦІЙНА ЗАЛЕЖНІСТЬ

У цьому випадку ми потребуємо постійного підтвердження того, що нас люблять. Ми починаємо мучити партнера необхідністю доводити, що він завжди буде поруч. І справа не в ревнощах – просто нашому его необхідні докази, що нас досі цінують.

Якщо партнер не витримує цього тиску (а це відбувається в більшості випадків), залежний опиняється в ізоляції, і це викликає ще більший відчай. Усвідомлення того, як наша хвoроблива потреба стає руйнівником відносин, – перший крок для їх збереження.

3. НЕРЕАЛІСТИЧНІ ОЧІКУВАННЯ

Часом наш внутрішній перфекціоніст включається і в той момент, коли ми вибираємо партнера. Подумайте про свої стосунки з оточуючими: чи не занадто ви вимогливі і упереджені?

Чи не намагаєтеся ви зустріти неіснуючий плід власної фантазії? Може, не варто проявляти максималізм і обривати зв’язок, як тільки в словах або поведінці вашого візаві щось не сподобалося, а дати йому і собі шанс пізнати один одного краще?

4. ТИСК ІЗ БОКУ БЛИЗЬКИХ

Нас атакують запитаннями про те, коли ми одружуємося (вийдемо заміж) або знайдемо собі партнера. І поступово ми відчуваємо себе винними за те, що все ще самотні. Тиск іззовні ще більше підсилює тривогу і страх залишитися на самоті. Зрозуміти, що ми потрапили під владу чужих очікувань, – важливий крок на шляху до того, щоб пошук партнера із повинності перетворився на романтичну гру.

5. БОЛЮЧИЙ ДОСВІД МИНУЛОГО

Якщо у вас залишилися негативні переживання, пов’язані з колишніми відносинами (ви довіряли людині, що змусила вас страждати), вам може бути важко знову відкритися комусь. Після такого досвіду нелегко зробити кроки для знайомства: зареєструватися на сайті для пошуку пари або записатися в клуб за інтересами.

Не квапте себе, але подумайте про те, що, незважаючи на події минулого, ви залишаєтеся людиною, здатною любити і приймати любов.

6. ПОЧУТТЯ ПРОВИНИ

Можливо, вам здається, що ви були винуватцем розриву стосунків, що ви завдали партнеру болю. Це може привести вас до думки, що ви недостойні любові. Якщо наше минуле починає керувати теперішнім і майбутнім – це шлях до того, щоби втратити відносини навіть із найближчими.

Тільки коли ми перестанемо асоціювати нового партнера з попереднім, ми дамо собі шанс на побудову повноцінної і щасливої пари.

7. ВАШ ЧАС ПОКИ НЕ ПРИЙШОВ

Ви можете бути впевненою в собі, привабливою, прекрасною людиною. У вас немає проблем у спілкуванні і багато друзів. І все-таки, незважаючи на бажання знайти близьку людину, ви зараз самотні. Можливо, ваш час поки не прийшов.

Якщо ви хочете знайти кохання, тривале (як вам здається) очікування може з часом віддаватися почуттям гострого самотності і навіть відчаю. Не дозволяйте цьому стану заволодіти вами, він може підштовхнути до поганого вибору, яким ми обманюємо себе. Дайте собі час і будьте терплячі.

Читайте також:Варто знати! Твій головний дар по знаку Зодіаку

Джерело.

You cannot copy content of this page