Ці ознаки свідчать про те, що ви втомилися інтелектуально

Якщо ваша тривалість концентрації уваги рідко перевищує чверть години, ваша пам’ять не може утримати навіть список справ на день, дратівливість стає надмірною – слід серйозно замислитись про вихідні або відпустку.

Ще півроку тому на виконання цього завдання вам би знадобилося максимум півтори години, а тепер ви витрачаєте півдня. Ви постійно переключаєтесь між е-мейлом, телефоном і фейсбуком,  15 хвилин для роботи – і ви знову дивитесь чергове відео з пандою… “Чим менша продуктивність, тим більше накопичується невиконаних справ. Ви відчуваєте себе винною, переживаєте cтрес, довше сидите на роботі, менше спите – і не можете вирватися з зачарованого кола”, каже Елена Піко, професійний тренер, за матеріалами  Жіночий Порадник

Вам важко будувати речення, у вас є провали в пам’яті, ви довго підшукуєте потрібне слово і маєте проблему з вимовою – вам складно вимовити слова, у яких багато приголосних, і це без алкогольного сп’яніння. Ви забуваєте назви, імена, плутаєтесь у датах – це все ознаки інтелектуальної перевтоми.

Це один симптом – надмірна дратівливість і чутливість. Ви можете плакати над охололою чашкою кави, ви схильні усе драматизувати. “Розумова втома веде до зміни сприйняття, змінює нейронні зв’язки. Тож коли бос дає вам ряд завдань – ви бачите лише величезну гору перед собою і не можете самостійно визначити пріоритети”, – каже Елена Піко.

У такому випадку слід якомога швидше узяти кілька днів відпустки. Якщо це неможливо – подумайте, які завдання ви б могли делегувати іншим. Старайтесь більше відпочивати, опирайтесь стресу, щоб уникнути вигоряння. У напружені дні виділіть бодай 5 хвилин для дихальних вправ на розслаблення. Їх можна виконувати навіть на робочому місці. Старайтеся більше гуляти і як слід висипатися. Під час обідньої перерви утікайте з офісу і походіть по вулиці хоча би десять хвилин. Під впливом сонячних променів виробляється вітамін D, що відповідає за здоров’я наших кісток та нервів.

Увечері вимкніть усі гаджети, телефон переведіть у тихий режим. Якщо ж усе це не допомагає, час замислитися: чи почуваєтесь ви у гармонії з вашою роботою? Якщо ні, це постійно вестиме вас до дeпресії. Тож є сенс поміркувати про зміни…

Читайте також10 способів, якими мудрі люди підтримують свій спокій