fbpx

Ці ознаки свідчать про те, що ви втомилися інтелектуально

Якщо ваша тривалість концентрації уваги рідко перевищує чверть години, ваша пам’ять не може утримати навіть список справ на день, дратівливість стає надмірною – слід серйозно замислитись про вихідні або відпустку.

Ще півроку тому на виконання цього завдання вам би знадобилося максимум півтори години, а тепер ви витрачаєте півдня. Ви постійно переключаєтесь між е-мейлом, телефоном і фейсбуком,  15 хвилин для роботи – і ви знову дивитесь чергове відео з пандою… “Чим менша продуктивність, тим більше накопичується невиконаних справ. Ви відчуваєте себе винною, переживаєте cтрес, довше сидите на роботі, менше спите – і не можете вирватися з зачарованого кола”, каже Елена Піко, професійний тренер, за матеріалами  Жіночий Порадник

Вам важко будувати речення, у вас є провали в пам’яті, ви довго підшукуєте потрібне слово і маєте проблему з вимовою – вам складно вимовити слова, у яких багато приголосних, і це без алкогольного сп’яніння. Ви забуваєте назви, імена, плутаєтесь у датах – це все ознаки інтелектуальної перевтоми.

Це один симптом – надмірна дратівливість і чутливість. Ви можете плакати над охололою чашкою кави, ви схильні усе драматизувати. “Розумова втома веде до зміни сприйняття, змінює нейронні зв’язки. Тож коли бос дає вам ряд завдань – ви бачите лише величезну гору перед собою і не можете самостійно визначити пріоритети”, – каже Елена Піко.

У такому випадку слід якомога швидше узяти кілька днів відпустки. Якщо це неможливо – подумайте, які завдання ви б могли делегувати іншим. Старайтесь більше відпочивати, опирайтесь стресу, щоб уникнути вигоряння. У напружені дні виділіть бодай 5 хвилин для дихальних вправ на розслаблення. Їх можна виконувати навіть на робочому місці. Старайтеся більше гуляти і як слід висипатися. Під час обідньої перерви утікайте з офісу і походіть по вулиці хоча би десять хвилин. Під впливом сонячних променів виробляється вітамін D, що відповідає за здоров’я наших кісток та нервів.

Увечері вимкніть усі гаджети, телефон переведіть у тихий режим. Якщо ж усе це не допомагає, час замислитися: чи почуваєтесь ви у гармонії з вашою роботою? Якщо ні, це постійно вестиме вас до дeпресії. Тож є сенс поміркувати про зміни…

Читайте також10 способів, якими мудрі люди підтримують свій спокій

facebook