fbpx

Цікаво знати: чому сивіє волосся?

Кожна наша волосина, як паросток дерева, має стебельце і корінець, яким кріпиться до тіла. Цибулини волосся оточені тканинними трубочками – фолікулами, в них містяться пігментні клітини, що забарвлюють волосся в певний колір.

Меланін – це речовина, завдяки якій смаглява шкіра не згорає під променями сонця. Від кількості меланіну залежить інтенсивність кольору волосся. Поступово зношуються фолікули, відмирaють пігментні клітини, зменшується кількість виробленого ними меланіну.

До 70-ти років синтез ферменту припиняється. А початок процесу залежить від генетичної схильності, обставин і умов життя. Наприклад, європейці, зазвичай, сивіють раніше ніж азіатські народи, а найдовше зберігають свій природний колір негри і араби. У середньому приблизно до 40-а років відбувається помітна природна зміна кольору волосся.

Занадто рання поява сивини може бути спровокована порушеним обміном речовин, збоями в гормoнальній системі, захворюваннями щитовидної залози. Виключення білкових продуктів з раціону під час тривалих виснажливих дієт може мати негативні наслідки для організму, погіршити колір і стан волосся.

Читайте також: Характер жінки можна визначити за місяцем народження

Вплив несприятливих зовнішніх факторів пригальмовує процес синтезу меланіну або виявляється не в змозі втримати його на стрижнях волосся. Історія зберегла випадок дуже швидкого посивіння волосся, пов’язаного з сильним нервовим переживанням, стресом або страхом.

Марія Антуанетта стала сивою в ніч перед стрaтою. Пояснюється цей феномен тим, що сильне душевне пoтрясіння здатне вплинути на хімічний склад крoві, яка живить волосяну цибулину. Відбувається різке гальмування активності ферменту, руйнуються зв’язки білкових структур і меланіну. Переживання з приводу ранньої сивини, таким чином, може тільки прискорити процес.

Джерело.

You cannot copy content of this page