У 1966 році інвестиційний аналітик Гаррі Браун на Різдво написав своїй дев’ятирічній доньці листа, якого досі цитують. Ось уже більш як пів століття ці слова актуальні для кожного

“Привіт мила. Зараз Різдво і у мене звичайна проблема – який подарунок тобі вибрати. Я знаю, що тебе потішить: книжки, ігри, сукні. Але я дуже люблю тебе. Я хочу подарувати тобі щось таке, що залишиться довше, аніж на декілька днів або навіть років. Я хочу подарувати щось, що буде нагадувати тобі про мене кожного Різдва.

І знаєш, мені здається, я вибрав подарунок. Я подарую тобі одну просту правду, яку мені довелося засвоювати багато років. Якщо ти зрозумієш її зараз, ти збагатиш своє життя, і це захистить тебе від маси проблем у майбутньому. Ось вона: тобі ніхто нічого не винен.

Це означає, що ніхто не живе для тебе, моя дитино. Тому що ніхто не є тобою. Кожна людина живе для себе самої. Єдине, що вона може відчути – це своє власне щастя. Якщо ти зрозумієш, що ніхто не повинен організовувати тобі щастя, ти звільнишся від очікування неможливого.

Це означає, що ніхто не зобов’язаний тебе любити. Якщо хтось тебе любить – значить, у тобі є щось таке особливе, що робить цю людину щасливою. З’ясуй, що це, постарайся зробити це сильнішим, і тоді тебе будуть любити ще дужче.

Коли люди щось роблять для тебе, це відбувається тільки тому, що вони самі хочуть це зробити. Тому що в тебе є щось важливе для них – щось, що викликає у них бажання сподобатися тобі. Але зовсім не тому, що вони тобі повинні. Якщо твої друзі хочуть бути з тобою, це відбувається не з почуття обов’язку.

Ніхто не повинен тебе поважати. І деякі люди не будуть до тебе добрими. Але в той момент, коли ти зрозумієш, що ніхто не зобов’язаний робити тобі добро і що хтось може бути з тобою недобрий, ти навчишся таких людей уникати. Тому що ти їм теж нічого не винна.”

Читайте також: Тривога огортала Олесеву душу, коли думав про дружину. Вона так чекала на цей раз тих заробітків, та так збиралася, наче не на роботу, а кудись на фестиваль. Оце ж і люди в селі шепталися, що злигалася вона з Петром і їдуть туди разом, як чоловік та дружина, нікого не соромлячись

У 1966 році інвестиційний аналітик Гаррі Браун на Різдво написав своїй дев’ятирічній доньці листа, якого досі цитують. Він пояснив дівчинці, що ніщо в цьому світі, навіть любов, не можна сприймати як даність

За матеріалами видання “Наш День”

Фото ілюстративне, з вільних джерел

ПЕРЕДРУК ЗАБОРОНЕНО!