“У кожної жінки має бути свекруха. Хоча б для того, щоб тримати її в тонусі і постійній бoйовiй готовності”

У кожної жінки має бути свекруха. Хоча б для того, щоб тримати її в тонусі і постійній бoйовiй готовності. Це та ж мама, тільки любить вона свого синочка і це на вас може не поширюватися. Тому що вона не ваша мама, а тільки свекруха!

Свекруха була і у мене! Правда, недовго. Не те щоб, поївши мого борщу, вона вирішила більше не повертатися в цей світ, а просто ми недовго прожили з її сином. За це, Галина Володимирівна, вам велике людське спасибі.

Перше знайомство

Почнемо з того, що це була нелюбов з першого погляду. Точніше навіть погляду не було ще, а нелюбов з’явилася. Коли син привів мене знайомитися з батьками, вона дивилася телевізор і не вийшла з кімнати. Було все зрозуміло: вона мене не знала, але вже не любила.

Причини «любові»

Як пізніше з’ясувалося, причин у неї було багато:

1. Не царської я кpoвi. Всього лише дочка робітника і селянки. Тоді як у них в роду були дворяни. Тільки ці дворяни забули залишити їй родовий маєток і слуг, тому в туалет вона ходила на вулицю. Причому повністю змінюючи парадну домашню форму на спеціальну «вихідну».

2. Те, що я відмовилася завести собі таку форму в її будинку – гадаю, стало другою причиною для ненависті. Я, бачте, не планую цей захід так заздалегідь, щоб встигнути поміняти «мундир». І потім такою нісенітницею cтpaждaти не збираюся. Вважаю, в подальшому її списку було б завести мені форму для їжі та інше.

3. Найголовніша причина: я відбирала її сина. У списку пріоритетів він займав проміжне місце між її норковою шубою (покупка дорогої шуби і відсутність туалету в будинку – дві несуміснs, в моєму розумінні, речі) і собакою. Але, як пізніше з’ясувалося, у собаки рейтинг був вище, так як вона харчувалася вирізкою, а син їв гірше.

4. Мій зріст. Вся сім’я чоловіка була не особливо високою. Зріст моєї свекрухи приблизно 150 см. А я посміла вирости до 165 см. Тому, коли я приходила в гості, вона одягала тапки на платформі, якщо вставала з-за столу. Але більшу частину часу вона сиділа.

5. Я вчилася в інституті. А згідно її авторитетної думки, повинна була покинути навчання і почати заробляти, щоб годувати її сина. Тому що на його зарплату жити якось не дуже, тим більше вона дуже любила ще й замовити йому парфумів і кремів. При цьому вона ніколи ніде не працювала. Напевно, грала роль дворянська кзщв. Живучи в приватному будинку, навіть на город жодного разу не вийшла. Цим займався чоловік дворянки.

6. Я посміла блиснути розумом. Улюблене її заняття, коли я приходила в гості, було сидіти за столом і розгадувати кросворди. Але у неї з цим були проблеми. Я ж намагалася спочатку знайти спільну мову, допомогти їй. І заповнила після неї порожні клітини. Даремно!

7. Я не куpила. В її родині курила вона, син, дочка. Hе курили тільки собака і чоловік. А після весілля з сином і я. Але мене вона до сім’ї не відносила.

8. Я взяла прізвище чоловіка. Вона мені не дозволяла. А я ось взяла.

9. Вона дуже любила золото. Завішувана, як ялинка. Я любила срібло. І отримувала за це догану. Можливо, якби її син нормально заробляв, він би зміг купити мені золото, і я б його полюбила теж. Але до її мізків не доходив цей факт, як і те, що ми з нею в рівних умовах. Тільки її чоловік їй дарує золото. А мій чоловік мені не дарує. А в цілому ми обидві його не заробили самі.

Через 13 років

Зараз я можу писати про свою свекруху в іронічному ключі. Але, незважаючи на роки, що минули далеко від невістки, вона не любить мене до цих пір. Я була всього лише молодою дівчинкою 19 років, недосвідченою і вразливою. Мене ж зустріла стіна презирства й байдужості з її боку. Я не пила гоpiлку, не лаяла мaтом, не було у мене хлопчика до весілля. Але я назавжди залишилася для неї поганою невісткою. З першого дня знайомства, свекруха намагалася викорінити мене зі свого життя, як набридливу муху.