fbpx

У моїй картині світу жінка повинна працювати нарівні з чоловіком, без всяких знижок, і заробляти хороші гроші для сім’ї. Домогосподарок, що сидять на чиїйсь шиї, не поважаю! – заявив наречений моєї сестри. А тепер вона зі мною не розмовляє

– Сестра вчора нас з мамою зі своїм чоловіком знайомила, – розповідає тридцятитрьохрічна Алла. – Рік вже зустрічаються, все серйозно у них. Хлопець начебто непоганий: тридцять років, з квартирою, з машиною, кар’єра хороша для його віку. Але мене, знаєш, дряпнула одна річ. У розмові він заявив, що в його картині світу жінка повинна працювати нарівні з чоловіком, без всяких знижок, і заробляти хороші гроші для сім’ї. Домогосподарок, що сидять на чиїйсь шиї, каже, не поважаю! ..

Треба відзначити, що сама Алла аж ніяк не домогосподарка, скоріше навпаки. З двадцяти років вона працює, почала підробляти за фахом ще в інституті, тому що роботу свою обожнює.

Зараз вона стала затребуваним фахівцем у своїй галузі – і заробляє дуже навіть непогано: в свої роки сама купила квартиру без іпотеки, робить в ній ремонт.

Сестра Алли, Віра, теж не сидить ні на чиїй шиї – два роки тому закінчила інститут, працює, планує отримувати ще одну освіту заочно.

– Нас обох мама так виховала, що ми не дармоїдки, – каже Алла. – На себе заробляємо самі з інститутської лави. І я згодна, що сидіти на шиї – не зовсім правильно. Але коли про жіночий заробіток в такому ключі говорить чоловік – мене коробить. Мені здається, це тривожний дзвіночок!

– Але сестру-таки не коробить? Вона з такою постановкою питання згодна?

– Їй тільки двадцять п’ять, до того ж вона зараз закохана і від чоловіка свого в захваті. Тому таких дрібниць поки не помічає … Я точно знаю, що сестра хоче дитину, а як з дитиною працювати в повну силу?

– Ну інші мами якось працюють …

– Знаю я, як … У мене подруга хороша є, в інституті з нею разом вчилися, дуже перспективна дівчинка … була. Кар’єру почала робити жваво. Але потім народила, і зараз пішла працювати в садок. Сама каже – кар’єра мені вже не світить! Тому що це неможливо! О шостій вечора, як штик, треба дитину з садка забрати, а через рік почнеться школа – і там взагалі хоч звільняйся … Так це у неї одна дитина, і відносно здорова. Добре, що чоловік її підтримує, забезпечує сім’ю. Її грошей вистачає тільки на шпильки!

– Розповіла б Віриному нареченому про це!

– Розповіла! Він тільки хмикнув. Ось такого, каже, і не розумію! Жінки прикриваються дитиною, щоб не працювати, або працювати так, щоб нічого не робити, це шито білими нитками! Він вважає, що треба няньок наймати і працювати нормально, за фахом, а не на півставки невідомо де. Розвиватися, вдосконалюватися, рости. Жінка, каже, що влаштувалася в садок або яку-небудь конторку поруч з будинком до обіду за мінімальну зарплату, займається дурницями …

Алла важко зітхає.

– Сестричка від нього в захваті, ввечері вчора дзвонить – ну що, мовляв, як він тобі? Я чесно розповіла, що мене напружило. Слово за слово, Віра на мене образилася. Договорилися до того, що я їй заздрю, у мене-то нареченого немає, я заміж не збираюся, уявляєш? Даремно я, напевно, полізла, треба було посміхатися і мовчати. Але мені це, чесно, не сподобалося дуже.

А ви згодні з тим, що міркування нареченого на тему «жінка повинна працювати нарівні з чоловіком», «потрібно заробляти для сім’ї разом з чоловіком» і «домогосподарок не поважаю!» – серйозний тривожний дзвіночок і привід задуматися?

Життя з таким чоловіком буде непросте, сестра не дарма турбується?

А може, чоловік має рацію по суті, і ви на його боці?

You cannot copy content of this page