У стосунках благих намірів недостатньо

Ви полюбили … Це справді чарівне відчуття, і здається, ніби це назавжди і ваша любов триватиме вічно. Ми наївно віримо, що як-небудь зуміємо уникнути проблем, ускладнювали життя наших батьків, що вже наша то любов не помре ніколи і нам призначено бути щасливими, незважаючи ні на що. Але в міру того як чари розсіюються і крізь їх серпанок все більш проступає реальне, повсякденне життя, виявляється, що все не так просто: чоловіки очікують від жінок чоловічого образу думок, чоловічих реакцій, тоді як жінки шукають в них почуттів і поведінки, властивих жінкам . Чи не віддаючи собі звіту, до якої міри ми різні, що не витрачаємо час на те, щоб зрозуміти один одного. Ми стаємо вимогливими, дратівливими, жорсткими і нетерпимими в оцінці партнера.

І ось виходить, що, незважаючи на всі наші благі наміри прожити життя в щасті і гармонії, любов починає згасати. Невідомо звідки виникає ціла гора проблем. Накопичуються взаємні докори і образи. Спілкування розладжується. Недовіра наростає. В результаті – сварки, віддалення, відчуження. І в один прекрасний день виявляється, що від чарівництва не залишилося і сліду.

Читайте також: “Мені, будь ласка, всіх! ” або “Мені все і одразу”: Як вибирають чоловіки?

Ми починаємо мучитися питаннями:

Як це відбулося?

Чому це сталося?

Чому це сталося саме з нами?

Шукаючи відповіді на ці питання, найвидатніші вчені людства розробляли блискучі, складні філософські та психологічні моделі. Однак все йде no і раніше. Любов вмирає. І це трапляється майже з усіма.

Щодня мільйони людей на Землі шукають собі пару, щоб випробувати це абсолютно особливе, ні з чим іншим не порівнянне відчуття – відчуття любові. Щороку мільйони пар з’єднуються в любові, а потім з болем розлучаються, тому що втратили своє почуття. З тих, кому вдається протриматися досить довго, щоб встигнути одружитися, лише п’ятдесят відсотків пізніше розлучаються. А з тих, хто все таки продовжує жити разом, можливо, половина не можуть похвалитися повноцінним шлюбом. Хтось зберігає його з почуття жалості до партнера, хтось – з почуття обов’язку, хтось – через острах нових проблем і необхідності починати все спочатку.

Коли чоловік і жінка пам’ятають про існуючі між ними відмінності і ставляться до них з розумінням і повагою, тоді є шанс, що їх любов розцвіте пишним цвітом.

Розуміння відмінностей (можливо, не завжди лежать на поверхні) між протилежною статтю і нашим власним допоможе нам більш повно віддавати близькій людині любов, яка живе в нашому серці, і так само більш повно відчувати ту любов, яку дарує нам він. Належним чином оцінивши і прийнявши як факт ці відмінності, нам легше знаходити конструктивні рішення і досягати того, чого ми хочемо.

А крім того – і це, мабуть, ще важливіше, – ми навчимося найкращим чином проявляти свою любов і підтримку по відношенню до тих, хто нам дорогий.

Джон Грей. Чоловіки з Марса, жінки з Венери

Джерело.