fbpx

У Юрка було дві дружини. Обидві пoкiйнi: Славка постійно приходила у снах, щоб звести зі світу його кохану

У формі моряка Юрко вертався з армії додому. Йшов сільською покрученою вуличкою, яка петляла від річки до рідної хатинки. І раптом погляд ковзнув до сусідського подвір’я. Там набирала з колодязя воду дівчина у куценькому симпатичному халатику.

– Хто то?

– Як хто? – дивувалися хлопці. – Мар’їна Славка. Бач, як виросла, поки ти на морях служив!

Перша дружина пoмeрла при пoлoгах

Дочекалися літа, поки Славця закінчить школу, – і відгуляли велике весілля. А вже пізньої осені Юрко віз молоденьку дружину у пoлoговий.

Та під вечір селом прокотилася чорна, як хмара, новина: Славця пoмeрла, не врятували і хлопчика. Юрко був прибuтий горем – жінка всю вaгiтність жодного разу не поскаржилася, ходила весела, щаслива, все примовляла, що носить богатиря, бо від великого живота землі перед собою не бачила.

Похoвавши Славцю з дитям, Юрко запив безтямно. Валявся при дорозі, ночував із сільськими n’яничками у хатах-пустках. Дня не минало, щоб не випросив задурно сто грамів. Отямився, коли минуло по смeрті сім’ї сорок днів.

– Все! – беруся за розум. – Їду в Одесу, на флот.

Другу – збuло авто

Життя Юркове помалу налагодилося. Влаштувався на круїзний корабель. Тут йому пригледілася юна куховарка Ліда. Так швидко у них закрутилася любов, що вирішили: тільки прибудуть в Одесу, звідки дівчина родом, одразу одружаться.

У той день, коли мали розписатися, Юрко кинувся від страшного сну. Вперше за кілька років йому привиділася покійна Славця. Бачив її перед собою у білому до п’ят одязі, на руках тримала дитя. «Надумав женитися? – пильно дивилася в очі. – А про нас вже забув? Дивись мені!» – грайливо помахала пальчиком, а в Юрковій душі похололо від жaху.

– Юрчику, вставай! – лагідно гукнула Ліда, весело наспівуючи на кухні. – Запізнимося! А я заміж хочу.

Весело поверталися із загсу. Як раптом з-за рогу на шаленій швидкості вискочила машина. Страшний звук гальм прорізав ранкову тишу. Мить – і Юрко не побачив біля себе Ліди. Вона лежала на дорозі в калюжі кpові.

Третя – згaсла від рaку

Цілий рік відходив від Лідиного пoхoрону. Та якщо після Славці горе заливав гoрілкою, то тепер клято працював. З рейсу – в рейс, без вихідних та відгулів. Так минуло кілька років. Юркові добігало тридцять. Бачив, як його ровесники тішаться дружинами та дітьми, облаштовують свої домівки. І собі захотілося простого сімейного затишку. Тим паче, гроші заробив і на квартиру, і на невеличкий бізнес. Повертатися додому не хотів, рідне село нагадувало Славцю. Зупинятися в Одесі теж не було бажання – перед очима стояла картина із закpивавленою Лідою.

Поклав перед собою карту України, заплющив очі і навпомацки тицьнув пальцем. Вибір впав далеченько від дому, на Черкаси. Ну, що ж, значить, така доля. Добре, що у цьому місті жив товариш по службі. Він і допоміг вибрати житло, взяти в оренду магазин для торгівлі будматеріалами, підібрати працівників. Коли в офіс зайшла миловидна дівчина, чомусь відразу затріпотіло серце. Ось про таку жінку мріяв останнім часом.

– У мене було дві дружини, – зізнався Марині. – Обидві пoкiйні.

– То ти чорний вдiвець? – засміялася. – А я не боюся! – з викликом промовила. – Бо дуже хочу бути твоєю.

Тішилися медовим місяцем у Єгипті. Розніжившись від палючого сонця, заснув під парасолькою. Десь ніби далеко чув, як хлюпочеться в басейні дітвора, як вітерець гойдає листя пальм, обдаючи приємним теплом. Як раптом побачив перед собою. Славцю з дитям на руках. Знову, як і кілька років тому, вся у білому. «Забув нас? – ображено запитала. – Хочеш бути чорним вдівцем?» Аж скрикнувши, кинувся зі сну. Помітив, як на нього здивовано оглядаються відпочиваючі.

Відтепер ні на крок не відпускав Марину від себе. І все одно не вберіг. Коли благополучно приземлилися у Києві, полегшено зітхнув: «Слава Богу». Та Марина ледь доїхала додому, почувалася геть погано. Увечері її везла в лікарню «швидка» – у жінки стався вuкuдень. А наступного дня Юрко почув страшну новину: аналізи засвідчили, що в Марини прогресує рaк. Від безвиході, болю, жалю на шматки рвалося серце. Бо нічим не міг допомогти коханій людині.

– Це її останні дні, – такий був вирок лікарів.

Жінка згасла, як свічка на вітрі.

Читайте також: Саме ця дискотека стала для Марії фатальною. Життя за океаном, чи зламані долі заробітчанок?

А четверта – народила дітей

Юрко довго не міг оговтатися. Значить, він і справді чорний вдівець. Тож коли траплялися чи молоденькі дівчата, чи то розлучені жіночки, близько не підпускав до себе. А про те, щоб одружитися, не було й мови. Боявся знову побачити покійну Славцю. Уже сивина посріблила скроні, а думка про сімейне щастя лишилася далеко в молодості. Є все: квартира, бізнес, машина, а щастя нема.

Якось в Італії на відпочинку снував зажурений старенькими вуличками і натрапив на маленьку капличку.

Якась невидима сила підштовхнула його до дверей. Несміливо зайшов, вдивлявся у потемнілі ікони, розписи на стінах. І раптом так щиро став молитися. Тож коли вийшов з церквиці, ніби тягар з плечей впав.

У ту ж ніч йому наснилася Славця. Знову у білому, тримала у руках дитя. «Не плач, я відпускаю тебе, – аж засвітилася усмішкою. – Твоя жінка – моя сестра. Пам’ятай це. Я буду молитися за вас. Не бійся. Одружуйся» Прокинувся: так, у Славці є сестра Стефа. Їй уже за тридцять, а вона й досі не вийшла заміж, бо накульгує. Згадав її миловидне личко, як вона радісно віталася, коли він навідувався у рідне село. І справді: чим не дружина?

Відтоді минуло п’ять років. Юрко продав бізнес, квартиру у Черкасах. Збудував у рідному селі великий дім, де живе зі Стефою. Вона народила йому близнючків.

А Слава тепер лише зрідка приходить уві сні. І то, коли попереджає про якісь негаразди.

Юлія ШЕВЧУК

Джерело.

You cannot copy content of this page