Уляна Супрун пояснила, чим небезпечна самотність

У вихідні не засиджуйтеся наодинці з комп’ютером і улюбленим серіалом. Якщо є альтернатива провести вільний час в компанії близьких і друзів – обирайте другий варіант. Навіть якщо ви невиправний інтроверт.

Про це написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, пише Сегодня.

Читайте також: Як подолати тривожність- 5 дієвих порад від Уляни Супрун

“У світі відмічено глобальну тенденцію до збільшення кількості самотніх людей. А самотність погано відбивається на нашому фізичному і психічному здоров’ї”, – пише вона. При цьому Супрун зазначає, що наслідки самотності шкідливіші, ніж може здатися на перший погляд.

“Самотні люди більше ризикують захворіти на серцево-судинні хвороби, в них можуть знижуватися когнітивні функції, порушуватися сон, посилюватися симптоми депресії. Крім того, для самотніх людей є ризик передчасної смерті з усіх причин і в цілому вони відчувають себе менш щасливими”, – пише вона .

Якщо ви зараз згадали про сотні друзів у соцмережах, каже Уляна, то це не є хорошим аргументом, щоб відмовлятися від живого спілкування.

“Дослідження показують, що навіть тисячі друзів у фейсбуці не підтверджують соціалізованість і готовність людини спілкуватися, а іноді навіть негативно впливають на когнітивні функції”, – йдеться в повідомленні.
При цьому Супрун зазначає, що це зовсім не означає, що залишатися наодинці із затишним інстаграмом – катастрофа. Звичайно, час від часу треба знаходити можливість побути наодинці із собою. Головне, щоб все відбувалося збалансовано.

“Також не забувайте, що є люди, які залишаються самі не тому, що їм так хочеться. Проведіть час зі своїми близькими і друзями, а по можливості – поговоріть із тими, хто дуже потребує підтримки і компанії. Адже найкраща таблетка від самотності, а разом з цим і від багатьох хвороб – це спілкування”, – підсумувала Супрун.