Усікновення глaви Іоанна Предтечі: що не можна робити у цей великий день

Православна церква відносить Усікновення глави Іоанна Предтечі до числа великих свят. 11 вересня присвячено пам’яті мyчeницької смepті Іоанна Хрестителя, якому відpyбали голову за наказом тетрарха Ірода. Повна назва свята в богослужбових книгах Православної церкви: “Усікновення чесної голови, Чесного славного Пророка, Предтечі і Хрестителя Іоанна”

Іоанн Хреститель – пророк, який сповістив людей про прихід Ісуса Христа. Пророка називають Предтечею, тому що він передував Христу, тобто готував людей до прийняття на землі Сина Божого. Хрестителем – так як хрестив у водах річки Йордан самого Ісуса Христа.

Усікновення глави Іоанна Предтечі – це не свято, а скоріше шанування пам’яті пророка, який ніс віру в народ як вираз скорботи християн про acильницьку смepть великого пророка.

У якbй би день тижня це свято не припадало, включаючи неділю, цей день завжди вважається днем суворого посту, заборонено їсти не тільки м’ясну і молочну їжу, але навіть рибу.

Напередодні свята увечері служиться всеношна – урочисте, святкове, богослужіння, яке проводиться від заходу сонця до світанку (приблизно з 18 години до 6 години

11 вересня вважається дуже енергетично сильним днем. Вважається, що тому, хто дотримується посту в цей день будуть прощені всі гріхи, люди здавна вірили в те, що в цей день людині виповниться будь-яке бажання, яке буде загадане.

Що не можна робити на Усікновення

З давніх-давен у людей існує заборона на користування гострими, колючими, ріжучими предметами: ножем, ножицями і т.д. «Хто на Усікновення ножем користується, сам без гoлови зaлишиться» – кажуть в народі.

Не можна нічого різати, особливо продукти круглої форми: капусту, кавуни, хліб, помідори і т.д. – так як кругле асоціюється з відpyбаною гoлoвою Хрестителя. Хліб, наприклад, в цей день ламали руками, але не різали.

Читайте також: День усікновення глави святого Іоанна Предтечі: головні заборони цього дня

Серед народних прикмети існує заборона на танці, пісні і будь-які веселощі в це день. Пов’язано це з танцем Соломії, падчерки Ірода, на прохання якої і був обeзгoлoвлeний Іоанн Хреститель. Вважається, що той, хто в цей день танцює, той бере на себе той гріх, який колись взяла на себе Соломія.

Прикмета на Усікновення

У народі існує прикмета про білого собаку, який може зустрітися на Усікновення. Білий собака – символ достатку і благополуччя, який вона привертає у ваш будинок. Люди вірили, що якщо 11 вересня за вами прив’язався білий собака, це сам Іоанн Хреститель благословляє праведну людину на удачу. Люди не проганяли собаку в день Усікновення, а намагалися пригостити чимось смачним, залучаючи в будинок удачу.

Джерело.