Вчені визначили ідеальний вік для нapoджeння дитини

Нові дослідження американських вчених дають відповідь на питання, що давно викликає суперечки медиків: в якому віці краще нapoджувати дитину? Як виявилося, у жінок, які наpoдили після 25 років, більш міцне здоров’я. Про це пише gazeta.ua

Недавні дослідження показали, що пізня вaгiтність має деякі переваги для здоров’я жінки, що йде врозріз з існуючою думкою про те, яким є ідеальний вік для наpoдження дитини.

Пізня вaгiтнiсть покращує здоров’я жінки

Всі ми чули, що з кожним роком наша дiтoрoдна здатність погіршується. І ця думка переслідує всіх молодих жінок, які з яких-небудь причин не готові стати матір’ю. І ось вона, довгоочікувана хороша новина для тих, хто не готовий до материнства в свої 20 з гаком років: ви можете принести користь своєму здоров’ю, відкладаючи наpoдження дитини до 25 років і пізніше.

Дослідження виявили, що жінки, які наpoдили у віці від 25 до 35 років, мають міцніше здоров’я після досягнення 40 років, в порівнянні з тими, хто завів дитину у віці від 15 до 24 років. Але потрібно розібратися, чи впливають на це ще якісь фактори, крім біологічних.

Для того, щоб розібратися в залежності здоров’я від ранньої або пізньої вaгiтності, журналісти звернулися до доктора соціологічних наук Університету штату Огайо Крісті Вільямс.

“Якщо розглядати це питання строго з біологічної точки зору, то рання вaгiтність все ж краще для здоров’я матері. Але вплив соціально-економічних та соціологічних факторів демонструє протилежне”, – каже лікар.

У якому віці краще наpoджyвати: залежить від способу життя

Пізня вaгiтнiсть нерозривно пов’язана з тим, як складається ваше життя. Всі ми знаємо, що наpoдження дитини порушує звичний ритм життя, якщо не сказати – в корені міняє його. Вaгiтність може перешкодити жінці закінчити університет або побудувати кар’єру, в залежності від того, коли саме відбудеться ця подія. У такому світлі очевидно, що пізня вaгiтність дозволить жінці домогтися своїх цілей і зробити кар’єру, відклавши вaгiтність і пoлoги. А закінчена освіта і високооплачувана робота безсумнівно позитивно впливають на здоров’я жінки.

Однак це не означає, що наpoдження дитини можна нескінченно відкладати.

Читайте також: Вчені встановили ідеальну різницю у віці між чоловіком і дружиною

“Жінки не повинні вважати результати цього дослідження своїм путівником. Ідеальний вік для наpoдження дитини у кожної жінки індивідуальний”.