fbpx

Вік, в якому ви одружилися, впливає на ймовірність розлучення

Вчені з’ясували, як вік укладення шлюбу пов’язаний з ризиком розлучення. Чи можна вирахувати той щасливий вік, який дозволить тобі з коханою залишитися разом на довгі роки? Такі дослідження провів американський соціолог Ніколас Вульфінгер. Він проаналізував дані американського національного дослідження сімейної динаміки за 2006-2010 і 2011-2013 роки.

З’ясувалося, що ймовірність розлучення у людей, котрі укладали шлюб у віці трохи молодше або трохи старше 30 років, була помітно нижчою, ніж у тих, хто одружувався раніше або пізніше. При цьому не мало значення, де проживала пара – в мегаполісі або маленькому містечку, якої вони національності були, який у них був рівень освіти, стиль життя та ін. Чому так відбувається? Цьому є ряд пояснень.

1. Психологічна зрілість пaртнерів

Люди у віці 28-32 років зазвичай вже цілком здатні розуміти, чи дійсно вони здатні ужитися і знаходити спільну мову з пaртнером, на відміну від більш молодих людей, яких часто засліплюють бурхливі гoрмони. «Любов – це повітряний замок, але шлюб – це споруда, яка міцно стоїть на землі». Східне прислів’я.

Читайте також: Вoлосся на ногах та жодних кубиків пресу: українка розповіла про дуже дивний ідеал краси жінок в Китаї (фото)

2. Синдром «проміжної зупинки»

Тридцятирічні, як правило, вже визначилися з вибором кар’єри і встигли «обрости» різними обов’язками, їх фінансове становище зазвичай дозволяє якщо не повністю утримувати пaртнера, то хоча б підтримувати його в разі потреби. У них є, за що жити, і навіть – іноді – де жити. Біг за матеріальними досягненнями припинений, люди хочуть насолоджуватися життям. Але – увага: ця зупинка проміжна, в період 40-45 років багато переосмислюють досягнуте і іноді вирішують змінити все. У тому числі і пaртнера по життю.

3. У жінок починає цокати «біологічний годинник».

Тридцятирічні красуні починають суворіше підходити до вибору пaртнера, на перше місце висуваючи вимоги, щоб він був хорошим батьком (або, принаймні, хорошим годувальником). Вони можуть злегка знизити претензії до потенційного пaртнера з тим, щоб гарантовано створити сім’ю.

4. Звички і спосіб життя ще не «заіржавіли»

У тридцять років світогляд ще відносно гнучкий. Пaртнери готові шукати компроміс і шукати спільні рішення. Вони можуть скоригувати спосіб життя і звички, якщо того зажадає життя в шлюбі. У них також найчастіше ще немає «багажу» у вигляді колишнього подружжя і дітей від минулих шлюбів.

5. У тридцять років шлюб – це більш усвідомлене рішення.

Якщо в 20 рішення за пaртнерів часто приймають їх гoрмони. А в 40 поштовхом до укладення шлюбу часто служить бажання спертися на міцне плече і разом переживати життєві проблеми . У 30 років молоді, успішні, здорові створюють сім’ю тому, що бачать в ній природний етап розвитку їхнього життя.

Підводячи підсумки, американський соціолог радить молодим людям з 20 до 28 років здобувати освіту і будувати кар’єру, і лише потім створювати сім’ю. Тоді навіть в разі розлучення їм буде легше встояти на ногах.

Джерело.

You cannot copy content of this page