fbpx

Водій автобуса сказав: « Шлюб заробітчанок закінчується на кордоні». Тоді я не надала цій фразі великого значення.

Приїхавши в Польщу я працювала на збиранні полуниць. Ця невдячна робота відбирає в людей здоров’я. Протягом мого перебування на полуничних плантаціях, у більшості моїх знайомих були проблеми з високим тиском, боліла спина, шлунок. А коли заробічани спілкуються між собою, то тільки й чуєш, що десь там «швидка» забрала жінку, котра знепритомніла на полі, там — дівчину з виразкою шлунка.

Та це — один бік заробітку. Є й інший. Пані, в котрої я працювала, продавала нелегально aлкоголь і цигaрк , тож до неї приходило багато не тутешніх. Те, що я побачила, мене вразило.

Мене виховували дуже строго і моя поведінка досить стримана в порівнянні з іншими. А от поведінка декотрих представниць нашої прекрасної статі мене просто обурила!
Часом дівчата ладні на все, лиш би сподобатися іноземцям і залишитися в їхній країні на правах дружини чи коханки. І все це заради грошей. Одна 27-річна дівчина залишила вдома сина зі своєю матір’ю, щоб на заробітках порозважатися. « Вдома не хочу навіть за сто злотих, — казала, — а тут то друге діло ». А одна жінка, матір двох дітей, під час застілля сказала: «Знаю, що мій чоловік має іншу. І я буду мати».

Читайте також: Я не з тих, хто закохується з першого погляду. У нас на столику лише його чай і моя кава, але ми можемо тут сидіти хоч до ранку

Спершу я не розуміла польської мови, та з часом вивчила, хоча про це не зізнавалась. Тому іноземці говорили при мені на різні теми. Від них я дізналася про «подвиги» таких як я заробітчанок. Одну вигнали з роботи, бо фліртувала до  господаря, а дружина його це побачила. Другу вигнали, бо клеїлась до молодого сина господарів. Вони чомусь не повірили у великі й чисті почуття жінки до їхнього чада і вказали їй на двері.

Того ж дня моя пані розповіла мені ще одну історію. Колись у них працювало п’ятеро чоловіків з України. До одного з них приїхала в гості дружина. Три дні все було добре. Та одного вечора її чоловік поїхав до брата в сусідній район і залишився там ночувати. Десь близько десятої вечора з помешкання українців до господарів долинули гучна музика і крики. Дочка пані була ще маленькою, не могла заснути, тож пані пішла утихомирювати компанію. Те, що побачила, шокувало: жінка розважалася з чоловіковим колегою, а всі інші при тому спокійно продовжувати гостину. Джерело

Звісно, не всі люди однакові. Є багато справедливих, порядних. Я знаю таких. Але на заробітках обговорюють не їх.

You cannot copy content of this page