Вона так хвилювалась перед побаченням, що змушена була прийняти заспокійливе, яке подруга переплутала зі снодійним

Агата мріяла про кохання, але не спокійне, а з “сумасшедшинкой”. Не передбачуване, як у тіток з Чити зі смаженою картоплею на табуреті перед телевізором, прополкою бурякової грядки і відпусткою в наметі на березі занюханной річки, а немов у фільмах «Останнє танго в Парижі» або «Три метри над рівнем неба». Щоб забути власне ім’я, прізвище і паспортні дані. Побачити його і тут же впасти без почуттів.

Тільки роки йшли, а нічого суттєвого не відбувалося. Траплялися виключно скиглії, скнари, які не в змозі розщедритися навіть на жалюгідну гвоздику, і мамині синочки. Один з них ніколи не їв в її будинку, вважаючи за краще виключно тефтелі і шаньги матусі, радився на рахунок покупок шкарпеток і сорочок і віддавав матусі всю свою зарплату. Тільки Агата не здавалася. Відвідувала міні-побачення, ділові сніданки і ретро дискотеки. Ну і що, що виповнилося 42 роки? Хіба цей вік? Он Олена Мозгова вийшла заміж після сорока і абсолютно щаслива.

Одного разу вони з подругою забігли на фестиваль вина. Там грали на волинці, торгували сирокопченими ковбасами і м’якими сирами, а на дерев’яних возах красувалися бочки з молодим виноградним, ягідним вином. Біля одного з возів вишикувалася черга, і дівчата стали в хвіст. Чоловік уже простягнув руку за останньою пляшкою, але почувши сумне зітхання, поступився її Агаті. Потім прокоментував аномально теплий жовтень, знамениту арію з “Травіати” і запросив на вечерю.

Агата не знаходила собі місця. Молодий чоловік не на жарт сподобався. Вона металася по квартирі, вивалювали все з шафи і спотикалася об туфлі. Панікувала, що не встигне намалювати арабські стрілки, накрутити коклюшки і схуднути. Подруга заспокоювала, перефарбовувала нігті і розмазувала по обличчю маску з курячого білка. А щоб та скоріше прийшла в себе, запропонувала заспокійливе. Агата, не думаючи, проковтнула відразу дві таблетки.

Вечеря нагадував епізод з фільму «Кейт і Лео». Вони неспішно розмовляли, намацуючи загальні теми. Виявляється, обидва любили дріжджові млинці, запах щойно ощіпанної курки і осінні нудні дощі на прізвисько «мигичка». Посеред розмови дівчина раптом розпозіхалася, зробила незрозумілий рух рукою, вляглася обличчям в недоїдений Шопський салат і навіть поспала.

Наречений не розгубився, дістав її телефон і побачив сорок пропущених дзвінків. Тільки натиснув кнопку виклику і тут же підскочив від криків подруги. Та билася в істериці, так як переплутала таблетки і замість заспокійливих підсунула снодійне.

Хлопець викликав таксі і відвіз сплячу красуню додому. Перейнявшись почуттями, залишився біля її ліжка на ніч, а потім начепив фартух, щоб зварити ранкову підбадьорюючу каву. З тих пір вони не розлучалися ні на хвилину. Наpoдили хлопчика. Продовжують відвідувати винні фестивалі, слухати дощ, чисто джаз Кріса Ботті, і готувати на свята Шопський салат.

Автор – Ірина Говоруха