Введення в храм Пресвятої Богородиці: що можна і не можна робити в цей день

4 грудня відзначається одне з найважливіших православних свят – Введення в храм Пресвятої Богородиці. Щоб уникнути неприємностей в цей день, необхідно дотримуватися традиції і заборон, пов’язані з цією подією.

Щорічно 4 грудня православна церква вшановує Діву Марію, а також її батьків – Анну та Іоакима. Господь подарував їм єдину дитину в пізньому віці. За це вони пообіцяли, що віддадуть свою дочку на служіння Всевишньому. Як тільки дівчинці виповнилося три роки, батьки привели її до храму, розуміючи, що тепер її життя в руках Бога. Щорічно віруючі згадують про події цього дня, а саме свято отримало назву Введення у храм Пресвятої Богородиці.

У цей день православним віруючим необхідно відвідати храм і помолитися перед іконою Пресвятої Богородиці. Народні традиції свідчать, що після походу до церкви обов’язково потрібно відвідати всіх своїх близьких або покликати в будинок гостей. Як частування дозволяється подавати будь-які пісні страви, рибу і вино. Так як з 28 листопада розпочався Різдвяний піст, вживати їжу тваринного походження заборонено.

Пресвята Богородиця вважається покровителькою незаміжніх жінок, тому в цей день дівчина може зустріти свого супутника життя.

Читайте також: Молитва перед іконою Введення в Храм Пресвятої Богородиці: про що слід молитися сьогодні

На Введення Пресвятої Богородиці категорично заборонено давати і брати гроші в борг. Вважається, що в цьому випадку позичальник ніколи не поверне борг, а разом з грошима можна віддати своє щастя й удачу. Заборона стосується не тільки грошових коштів, але і будь-яких інших речей. Якщо в цей день вам піднесуть подарунок, обов’язково дайте натомість монету, інакше презент притягне проблеми і нещастя.

Згідно прикметами, пари, які укладуть шлюб в цей день, ніколи не розлучаться. Досвід минулих років показує, що в цей день РАЦСи переповнені закоханими, охочими зіграти весілля і провести разом все життя. Сімейні пари можуть здійснити обряд вінчання, і тоді їх любовний союз ніколи не потерпить крах.