Виростили відмінної якості картоплю, вчасно зібрали і просушили урожай, прибрали його для зимового зберігання, під час якого чомусь частина врожаю зіпсувалася. Ось що ви зробили не так

Що сталося з картоплею? Які помилки були допущені вчасно його зберігання та як їх уникнути в подальшому? Саме на ці питання ми будемо шукати відповіді.

Помилка 1: всі сорти картоплі, придатні для тривалого зберігання

Ми допускаємо величезну помилку, закладаючи на зберігання бульби ранньостиглих сортів картоплі. І справа тут зовсім не в її смакових якостях — вони відмінні, — але цю картоплю можна зберігати довго. Джерело

Навіть в ідеальних умовах ранньостигла картопля зберігається лише до листопада. Потім вона починає швидко проростати і в’яне, втрачаючи свої якості, а значить, для продовольчих потреб стає непридатною.

Для тривалого зберігання придатна лише картопля середнього і пізнього строків достигання – пам’ятайте про це.

Помилка 2: можна зберігати картоплю низької якості

Деколи, піддавшись швидкоплинній спокусі, ми закладаємо на зберігання картоплю сумнівної або низької якості, сподіваючись, що вона успішно перезимує. Найчастіше таке трапляється в неврожайні роки, але, повірте, це серйозна помилка! Картопля успішно зберігається всю довгу зиму тільки в тому випадку, якщо врожай бульб відмінної якості і абсолютно здоровий.

Саме тому, перш ніж закладати на зберігання картоплю, її необхідно не тільки ретельно просушити, видаливши всю землю і різні сторонні домішки, але і сортувати, відкинувши убік всі маленькі, підморожені, загниваючі, пошкоджені та хворі бульби. Навітьякщо ви зберігаєте картоплю при оптимальній температурі і вологості, закладайте на зиму тільки високоякісну здорову картоплю.

Помилка 3: картопля та інші овочі

Ось як ми звикли: картоплю в шухлядки склали на зберігання, буряк, морква, цибуля і часник теж по окремих скриньок розподілили. А якщо місця немає, як бути? Невже картоплю можна зберігати разом з іншими овочами?

Можна, але не з усіма. Просто ідеально картопля зберігається з буряком, яку закладають поверх бульб.І роблять це не лише для того, щоб місце у сховищі заощадити. Буряк відмінно вбирає зайву вологу, яка їй тільки на користь, оберігаючи тим самим від загнивання бульби картоплі.

Помилка 4: картопля не вимагає особливих умов зберігання

Для того, щоб зберегти урожай взимку, ми пристосовуємо льох і підпілля, підвали, а деяким городянам-городникам доводиться використовувати для цього лоджію або балкон, а то і зовсім комору в квартирі.

Але якщо з зберіганням картоплі в льохах і підвалах проблем (при правильному підході до справи, звичайно) виникнути не повинно, то у випадку з лоджіями та балконами неприємності трапляються досить часто. До речі, про те, як правильно зберігати картоплю в підвалах і погребах, ви можете почитати в статті Кращі способи зимового зберігання овочів.

Якщо лоджія або балкон — єдине місце, де ви можете зберігати свій урожай, підійдіть до цієї нелегкої справи відповідально. Не варто залишати нічим не прикритий мішок картоплі на балконі і сподіватися, що вона нормально збережеться — дива не станеться. Спробуйте краще використовувати нескладні домашні сховища.

Спорудити його можна з дерев’яних дощок або щитів. Найкраще, коли таких ящиків (різних за розміром) два, вставлених один в іншій — як матрьошки. Обсяг внутрішнього ящика повинен бути трохи менше — так, щоб між ними була відстань приблизно 5 см. до Речі, дно і кришку ящика теж необхідно зробити подвійним.

Заповнити утворену порожнечу між ящиками і кришками найкраще товстим пінопластом або сухими тирсою. Зовні сховище необхідно оббити пластиком, шматком оцинковки, лінолеумом або просто пофарбувати — так ви захистіть його вміст від вологи.

Якщо споруджувати стаціонарний контейнер для зберігання картоплі на балконі у вас ні часу, ні бажання немає, пропоную альтернативу — термоконтейнер побутової Балконний льох. Це, по суті, подвійний мішок, виготовлений з міцної наметової тканини, досить привабливою на вигляд.

Утеплений він спеціальним особливо міцним синтепоном і обладнаний електричним підігрівом. У такому винарні будь-які овочі збережуться на балконі навіть при морозі -40°С, тому що всередині цього диво-пристосування завжди автоматично підтримується температура +1…+7°С.

Контролювати температуру ви зможете за допомогою електронного терморегулятора зі спеціальним зручним екраном. Льох відкривається за допомогою звичайної блискавки. А ще за ним дуже легко доглядати — навесні його досить просто почистити, якщо необхідно – випрати і можна прибирати до наступного сезону.

Випускається Льох в 3-х модифікаціях: на 100 літрів (приблизно 1 мішок картоплі), на 180 літрів (приблизно 2 мішки картоплі) і на 300 літрів (приблизно 3 мішки картоплі).

Помилка 5: не можна перебирати картоплю в сховищі

Існує думка, що перебираючи картоплю в сховищі, ми наносимо тільки їй шкоду — мимоволі ушкоджуємо бульби і перемішуємо хворі зі здоровими. Це оману.

Читайте також: Гості пішли, а бабуся вирішила перевірити чи не залишив хто негативу в будинку. Результат нас вразив

Під час зимового зберігання картоплю перебирати потрібно, так як в ній можуть виникнути різні інфекційні хвороби. Перебирання бульб необхідно починати, як тільки ви помітите розкладаються бульби — це бактеріальна м’яка гниль.

Перебираючи картоплю, треба виймати з сховища не тільки гнилі бульби, але і всі ті, що стикаються з ними. Якщо на поверхні лежать тільки здорові бульби, але від контейнера виходить неприємний запах, і в приміщенні з’явилися дрібні мушки — дрозофіли, це теж ознаки гнилі. Таку картоплю необхідно перебрати всю, видаляючи хворі і заражені бульби.