fbpx

Я – марнотрат з марнотратів і безтолковий шопоголік. Я зовсім не вмію поводитися з грошима, можу запросто витратити всю зарплату на новий одяг, а потім сиджу без грошей

Я – марнотрат з марнотратів і безтолковий шопоголік. Я зовсім не вмію поводитися з грошима, можу запросто витратити всю зарплату на новий одяг, а потім сиджу без грошей. Кожен раз даю собі слово розподілити гроші відразу ж після зарплати, але в той же день мене, як магнітом тягне в магазин. У підсумку, гроші витрачені знову, і лише потім, я хапаюся за голову і починаю розуміти, що накупила купу непотрібних речей, а до авансу доведеться у кого-небудь позичити. Співробітники вже неохоче дають в борг, знаючи мою звичку швидко витрачати гроші.

Можливо в когось складеться думка,  якщо я витрачаю всі гроші на себе, і ходжу вся виряджена, але це не так. На розпродажі накуплю непотрібних речей, то щось сподобається спонтанно, а вдома розглядаю і розумію, що носити мені його ні з чим і скоріше за все так і буде валятися в шафі, як і багато іншого. То накуплю косметики по знижкам, а потім, роблячи ревізію, викидаю прострочену. Розумію, що на таку зарплату мої співробітниці їздять з сім’єю відпочивати, одягають і вчать дітей, а я не можу зупинитися і хоч щось відкласти для себе. Оплачую вчасно тільки комунальні платежі, а решту грошей йдуть в порожнечу.

Я часто згадую свою маму, як їй вдавалося на одну зарплату ростити нас з сестрою. Ми, звичайно, не шикували, але все необхідне у нас завжди було, і одягалися ми не гірше за своїх подруг. Швидше за все, мама собі в чомусь відмовляла, а все витрачала на нас, але тоді я цього не помічала, а зараз чомусь задумуюсь над цим. Даремно вона приховувала від нас, що їй важко одній забезпечувати всю сім’ю, може я б навчилася розподіляти свій дохід.

Після того, як колега запропонувала залишати якусь частину грошей у неї, а в кінці місяця забирати, мені стало соромно, і я дала собі слово, що тепер з кожної зарплати буду відкладати відразу ж частину грошей і куплю, новий телефон, про який давно мрію, і поїду нарешті на відпочинок за кордон, я ніколи не відпочивала на морі. Кілька разів літом їздила до озера і все.

Сподіваюся, що я зможу себе зупинити, заведу зошит обліку, надіюсь, якщо буду записувати витрати, то зможу навчиться розпоряджатися грошима і мені буде цікаво, скільки я змогла заощадити.

Фото pixabay.com

You cannot copy content of this page