– Я просто живу з жінкою та її дитиною. Його батько в Німеччину поїхав, а їх з собою не взяв. Я у неї живу. Всю зарплату їй віддаю. Мені багато не треба. Вона, правда, не задоволена, що мало заробляю. Постійно мені каже, що вижене

Сергій випадково зустрів на вулиці свого колишнього колегу по роботі на кафедрі Діму. Невеликого зросту в окулярах і старому пошарпаному одязі Діма справляв враження відверто не успішної людини. Але ж як вчений раніше подавав великі надії, але прийшли дев’яності, і наука стала нікому не потрібна. Довелося всім співробітникам шукати інші джерела доходів. Сергій зайнявся приватним бізнесом і був цілком задоволений своїм життям, а ось Дімі, напевно, пощастило менше.

– Як справи? Чим займаєшся? – поцікавився Сергій.

– Працюю в компанії по ремонту побутової техніки. 5 тисяч платять. Мені вистачає – відповів Діма.

– Одружений, діти є? – продовжив питати Сергій.

– Так просто живу з жінкою та її дитиною. Його батько в Німеччину поїхав, а їх з собою не взяв. Я у неї живу. Всю зарплату їй віддаю. Мені багато не треба. Вона, правда, не задоволена, що мало заробляю. Постійно мені каже, що вижене. Ну тоді до батьків жити повернуся – розговорився Діма.

– А навіщо ти з нею живеш? Ну і жив би один або з батьками – здивувався Сергій.

– З батьками ще брат і сестра живуть, а квартиру орендувати теж дорого коштує. А так віддав їй всі гроші і живу спокійно. На проїзд та їжу вона мені дає. Та й вдома щось готує. Все одно їй з мене більше моєї зарплати взяти нічого. Одному на таку зарплату теж жити важко, а іншої роботи я не можу знайти. Ось машину навіть купив – пояснив ситуацію Діма.

Вони підійшли до старої Тойоти з правостороннім кермом дев’яностих років з зовсім пошарпаним салоном і механічною коробкою передач.

– Двигун ще о-го-го – гордо сказав Діма – майже не ламається. Вічна машина.

Сергій побажав Дмитру удачі і пішов далі, розмірковуючи, як би сам вчинив на його місці. Став би жити з жінкою за їжу і дах над головою.

А яка перспектива у такого життя? Рано чи пізно вона його все одно вижене. А що він далі робити буде?