fbpx

Яблучний Спас: чого не можна робити в цей день

Яблучний Спас – світле свято, яке відзначається в день Преображення Господнього. 19 серпня є символом завершення літнього сезону і знаменує прихід осінніх днів, адже після цього свята день стає ще коротшими, ночі – холоднішими, а люди починають роботи по збору врожаю і роблять заготовки на зиму.

Існує думка, що до святкування Яблучного Спаса ні в якому разі не можна їсти яблука, особливо представницям прекрасної статі. Це повір’я обумовлено дуже сумною легендою, в якій мовиться, що пoкiйнi родичі людини, яка порушила заборону, не отримають гостинців на небесах.

Віруючі вважають, що 19 серпня ніхто не повинен працювати. Не можна вишивати, в’язати, будувати, прибиратися, прати. Люди вірять, що якщо в Яблучний Спас захоплюватися важкою роботою, то весь наступний рік пройде в печалі і сльозах.

Читайте також: Головні традиції Яблучного Спаса: що неодмінно слід зробити в цей день

Ні в якому разі не можна переїдати в це світле свято. Тим, хто дотримується посту, не можна їсти м’ясо та інші скоромні страви. З нагоди свята церква допускає вживання невеликих порцій риби і мінімальної кількості вина, але не більше. Каву, чай і будь-який інший алкоголь, крім вина, краще в цей день не пити.

Є одне дуже давнє повір’я, згідно з яким в день Яблучного Спаса ні в якому разі не можна завдавати шкоди живим істотам, навіть комахам (мухам і комарам). Вважається, що якщо в день святкування вам на руку (плече або зап’ястя) тричі сяде мушка, можна очікувати щастя в найближчі дні.

Джерело.

You cannot copy content of this page