Як мені відчути, що вона – та сама?

Одного разу в обід, ми – студенти Біблійного коледжу, які приїхали вчитися з одного міста – почали розмову в кафе. Це не була «любов з першого погляду» або момент прозріння, в стилі Голлівудських мелодрам, але через пару тижнів спілкування, коли ми подружилися, взаємне тяжіння нікуди не зникло, і під кінець семестру ми почали зустрічатися.

І ось прийшла серйозна перевірка. Для мене (Майка) постало питання: може, вона і є та сама? Пише slovo.today

Моїм критерієм було наступне: дівчина з таким серцем для Бога, яка пішла б за мною куди завгодно. (У той час я планував повернутися на місіонерські поля в Азію, де вже прослужив близько двох років).

Це був якийсь портал, через який моя потенційна дружина повинна була увійти в мій світ. Хоча для мене це був специфічний і вузький критерій, більш широкий принцип звучить так:

Чи є людина, яку ви розглядаєте на роль довічного партнера, людиною бачення, і чи сумісне це бачення з вашим власним?

Крім конкретного бачення служіння, всі ми покликані до того, щоб ставати подібними Христу: «перевтілювалися в той же образ від слави в славу, як від Духа Господнього» (2Кор.3,18). Це найголовніше бачення і воно служить підставою для всіх життєвих прагнень – вдома, чи в церкві або на робочому місці.

Те, що ви робите (специфіка і місце розташування), може змінюватися протягом різних періодів життя в шлюбі; те ж, ким ви є (плоди внутрішнього перетворення) – завжди буде в авангарді Божих доручень у вашому житті.

Вкрай важливо досліджувати і зважити в своєму серці духовну історію людини, яка вас цікавить. Чи є він / вона людиною, наділеною смиренням? «Коли нема бачення, народ розпускається» (Притчі 29,18).

Читайте також:12 цікавих відкриттів, які зробить чоловік, ставши батьком

Чи достатньо вона дисциплінована, щоб відвернутися від менш значущих задоволень і піти більш досконалим шляхом вірності Христу? Настав час зважити всі за і проти: одружившись одного разу, ви вже втратите цю можливість.

Одного разу я почув таку ілюстрацію: коли ви стоїте напередодні шлюбу, над вами немов горить вивіска: «Кого хочеш вибирай». І дійсно, ми молимося, спілкуємося, консультуємося, знову молимося; але, перебуваючи по цей бік дверей, ми повинні вирішити – чи є вона (або він) тією самою правильною людиною для шлюбу.

Коли ж ми переступили цю межу, ми обертаємося і бачимо знак, який говорить: «визначений і зумовлений від початку світу.» Бог знав, кого ви виберете і тепер це заповіт для вас на все життя.

У нашому дошлюбному керівництві, «Вертикальний шлюб: Божа підготовка для спільного життя», ми рекомендуємо парам поміркувати про 15 застережних знаках.

Необхідність тримати вухо гостро не означає, що ви не повинні вступати в шлюб одне з одним, але це може бути показником того, що потрібно пригальмувати в розвитку відносин.

Застережливі знаки:

1. Внутрішнє відчуття дискомфорту – почуття, що щось не так у ваших стосунках.

2. Часті суперечки.

3. Ревнивість або незрозуміле роздратування, коли хтось із вас спілкується з людиною протилежної статі.

4. Уникнення обговорення певних тем через острах негативної реакції.

5. Експресивна емоційна поведінка: непередбачувані зміни настрою.

6. Контрольована поведінка – почуття, що вами маніпулюють.

7. Відчуття, ніби ви в пастці – небажання рaнити один одного навіть найменшим сумнівом в майбутньому шлюбі.

8. Недолік поваги – мене постійно критикують і відпускають саpкастичні жарти.

9. Недолік особистої відповідальності – у цієї людини проблеми з роботою і оплатою рахунків.

10. Гординя – він / вона не визнає свою провину, і тому конфлікти не вирішуються повністю.

11. Емоційна і фінансова залежність від батьків.

12. Досвід невдалих дошлюбних стосунків.

13. Залежності – бореться чи хтось з вас з алкoгольною залежністю? Якщо це вже в минулому, як давно ви звільнилися?

14. Егоїзм – коли людина хоче, щоб все завжди було так, як хоче вона; схильність до нарцисизму.

15. Погані звички – так, вони у всіх є, але чи є вони серйозною проблемою? Чи є серед них такі, що вкрай дратують вас?

Якщо один або декілька з цих застережних знаків очевидні в ваших відносинах, відкрийте їх своєму духівнику або досвідченій подружній парі, якій ви довіряєте.

Бог завжди поєднує людей разом для того, щоб удосконалювати їх. «Правильною» людиною для шлюбу є та, з ким ви зможете відправитися в цю подорож разом, тримаючи в фокусі вашого союзу перетворення і слухняність Богу, в спільне життя, прославляючи Бога.

Автори – Майк і Енні Ріццо