Як почистити килим, щоб стaв як новий: квашена капуста чи харчова сода

Чистка килима – справа дуже клопітка для кожної господині. Готових засобів для чищення килимових виробів надто багато. Звичайно, це дуже зручно, але, на жаль, не завжди безпечно. Тому побутову хімію краще замінити ефективними підручними засобами.

Харчова сода

Харчова сода здатна не лише вичистити килим, а і повернути йому первісний колір.

Розчиніть 0,5 склянки соди в п’яти літрах теплої води. Рідину розприскайте по забрудненій поверхні. Зачекайте півгодини, щоб сода увібрала бруд і нейтралізувала неприємні запахи. Після цього пропилососьте килим.

Читайте також: Аліна Миколаївна, виcкoчила заміж за місцевого багатія: “Чоловік не хоче жити з тобою в одному будинку”

Якщо килим не надто забруднився, але треба освіжити, розсипте соду по поверхні, а потім витріть її сухою ганчіркою. Через півгодини приберіть пилососом.

Господарське мило

Натріть на дрібній тертці господарське мило, розчиніть столову ложку цієї стружки у літрі теплої води, додайте столову ложку скипидару та розмішайте. Щіткою зі штучним ворсом нанесіть розчин на поверхню килима або паласу і залиште на кілька хвилин. Протріть килим мокрою ганчіркою. Через декілька хвилин знову протріть, уже вологою ганчіркою, а на завершення – сухою. Цей спосіб дозволяє видалити жирні плями навіть з натурального ворсу. Після процедури провітріть і просушіть килим.

Квашена капуста

Це ефективний і екологічний спосіб. Зі звичайної квашеної капусти (приготовленої стандартним методом, без оцту) віджати розсіл і розсипати по килиму. Якщо ви боїтеся запаху, капусту перед використанням можна злегка промити. Потім щіткою почистити килим разом з капустою. Як тільки капуста стане брудною, її можна зібрати віником, промити в друшляку і знову використовувати. Повторювати процедуру, поки капуста не буде чистою.

Нашатирний спuрт

Килими з довгим ворсом можна очистити нашaтирним спuртом. Для розчину потрібні п’ять літрів води, три ложки порошку, ложка нашaтирного спuрту. Нанесіть засіб на ворс м’якою щіткою і видаліть спочатку вологою, потім сухою ганчірками.

Джерело.