Як потрібно розпочати ранок на Водохреща і що зробити в цей день, щоб отримати Божу милість

Хрещення Господнє завершує цикл зимових свят і Святок, які тривають з 7 по 19 січня. Свято починається ще 18 січня, у Водохресний святвечір, коли відбувається перше освячення води. Хрещення ще називають святом Богоявлення, тому що при хрещенні Господа, світу з’явилася Пресвята Трійця.

Що потрібно зробити на Хрещення Господнє

На Водохреща, слід сходити до церкви, помолитися і освятити воду, а також привітати всіх своїх рідних і близьких з Хрещенням.

Вода, освячена в цей день, володіє воістину чарівними властивостями: вона очищає від хвороб і від поганих думок.

Читайте також: Сьогодні небеса відкриваються: як правильно загадувати бажання на Водохреща

Обов’язково наберіть святу воду і зберігайте її вдома весь рік. Віруючі люди, щоранку після молитви, п’ють по чайній ложки святої води натще.

На Водохреща люди занурюються в ополонку, але робити це потрібно після відвідин церкви і причастя. У народі говорили, що на Водохреща занурюються хворі люди, щоб зцілитися і ті, хто одягав маски на Новий рік, щоб позбутися від гріха.

Читайте також: Чого категорично не можна робити в день Водохреща 19 січня

В цей день вся сім’я збирається за святковим столом і, за традицією, першим їжу пробує той, хто останнім занурився в ополонку.

На Водохреща існував дуже красивий обряд випускання голубів. Білі голуби символізували завершення свят, які потрібно відпустити на волю.