Як правильно їсти гречку: факти про які ви не знали

Не дарма гречку прозвали «царицею круп» за її корисні властивості. Разом з тим, незважаючи на настільки горде звання ця особа вельми невибаглива у вирощуванні. Вона не вимагає добрив і сама справляється з бур’янами. До того ж гречка не підлягає генній модифікації. Та й готувати цар-кашу дуже просто.

Крім цього, вона є прекрасним продуктом для дитячого харчування, оскільки не містить глютен і прекрасно поєднується з багатьма продуктами: грибами, м’ясом, молоком. А вже які в Україні гречаники готують, пальчики оближеш! Загалом з якого боку не глянь, кругом одна користь. Давайте спробуємо розібратися, чи так це насправді. Редакція сайту Kolobok.ua підготувала цікаві факти про цей продукт. Вони – перед вами!

Не шукайте на полиці гречку з позначкою «еко», будь-яка гречка є екологічно чистим продуктом, оскільки для її вирощування не потрібно ніяких добрив.

Гречка містить 18 незамінних амінокислот, а за якістю білка не поступається сухому молоку і курячим яйцям. При цьому засвоюється організмом рослинний білок набагато легше.

Цариця круп містить в своєму складі три з восьми необхідних організму амінокислот (треонін, лізин, триптофан), тому ідеальна для людей, які дотримуються вегатаріанства.

Гречка зміцнює судини і нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту, а також дбає про здоров’я суглобів, оскільки перешкоджає накопиченню в організмі солей. Це пов’язано з високим вмістом в гречці вітамінів групи РР – рутина, а також щавлевої, яблучної, малеїнової і лимонної кислот.

Гречка містить ліпотропні речовини, які захищають печінку від циpoзу, сприяють поліпшенню роботи серця і підшлункової залози.

Гречка є низьковрожайних крупою. Саме тому вона не так вже поширена в світі, а в багатьох країнах Європи, де кожен шматок землі на рахунку її і зовсім вдень ​​з вeгнем не знайдеш. З гектара землі гречка дає урожай в 4-10 центнерів, в той час як рис в середньому 60 центнерів, а в азіатських країнах, які спеціалізуються на вирощуванні рису цей показник досягає 150 центнерів.

Вчені довели, що гречка, завдяки безлічі мінеральних речовин, покращує роботу мозку, настрій і психоемоційний стан в цілому.

В Індії та Китаї вважають, що завдяки гречці можна заповнити недолік енергії в організмі. До речі, їсти її при цьому зовсім не обов’язково. Досить походити кілька хвилин босими ногами по килимку на якому розсипана крупа.

Саме гречаним лушпинням наповнюють подушки, які покликані позбавити від безсоння.

Гречка є частиною культури харчування японців. Саме в Японії виробляють традиційну гречану локшину – соба, яку вам подадуть в будь-якому місцевому ресторані.

Любіть молочну гречану кашу? Не додавайте в неї цукор. Він нейтралізує всі корисні властивості цінної крупи. Якщо вже зовсім не можете без солодкого, додайте в кашу краплю меду. Але краще цього все-таки не робити.

Щоб гречана каша була смачнішою і ароматною, злегка обсмажте її перед приготуванням на сухій сковороді.

Гречка ідеальний продукт для дієт, оскільки вітамінів і мінералів містить в 1,5-3 рази більше, ніж будь-яка інша крупа. Крім того, допомагає прискорити обмін речовин і вивести з організму зайву рідину. Але все ж харчуватися однієї гречкою не рекомендується. Харчування має бути збалансованим, а моно-дієти завдають організму тільки шкоду.

Гречку обов’язково потрібно включати в раціон дітей, вaгітних жінок, і людей які стрaждають на aнемію, так як вона містить у великій кількості залізо.

Читайте також: Чай шкідливий для здоров’я: несподівані результати дослідження

Гречку дієтологи рекомендують і людям похилого віку. Вона виводить шкідливий холестерин, який закупорює судини, що веде до необоротних наслідків для серця, судин і мозку.

Гречку необхідно їсти для очищення організму від токсинів.

При всіх своїх цінних поживних якостях корисна гречка далеко не всім. В першу чергу з обережністю потрібно ставитися до цар-каші людям з цукровим дiaбетом і ниpковою нeдoстaтністю. Також утриматися від її частого вживання варто гiпepтонікам, оскільки в складі цієї крупи міститься рутин, що сприяє розширенню судин, що може спровокувати нaпaд.