fbpx

Як прибрати неприємні запахи в будинку: Лайфхак для господині

Кожна господиня щосили прагне до того, що б в її будинку завжди було затишно, чисто і пахло свіжістю. Але часто буває так, що неприємний «душок» зрадницьки поселяється в квартирі і впоратися з ним досить складно.

У кожній зоні приміщення причини появи неприємного запаху абсолютно різні, тому і справлятися з ними необхідно різними способами.

Щоб запахи в квартирі не накопичувалися, слід якомога частіше провітрювати приміщення, проводити вологе прибирання, протирати побутові та кухонні предмети, вчасно звільняти відро для сміття і чистити лоток домашньої тварини. Чим швидше виявлене джерело смердючого запаху, тим більший шанс позбутися від нього назавжди, не давши йому шансу «господарювати» ще довгий час в квартирі.

Запах на кухні. Кухня – це та зона, яка найчастіше виділяє неприємні запахи, так як в ній постійно готується їжа і знаходяться продукти харчування, які мають властивість псуватися. Зазвичай саме тут розташовується відро з сміттям.

Щоб кухня якомога довше пахла свіжістю, в ній повинна знаходитися витяжка з достатньою потужністю, яку необхідно включати при кожному приготуванні їжі. Слід провітрювати приміщення або під час готування, або ж відразу після.

Кухонні фіранки мають властивість вбирати в себе неприємні аромати, тому їх слід прати якомога частіше. Якщо плита розташована близько до вікна, то кухонні штори слід зрушувати в протилежну сторону від неї, щоб мінімізувати вбирання запахів.

Ванна кімната. Ванна кімната є приміщенням з підвищеною вологістю. Для того щоб в ній не поширювався грибок і не пахло вогкістю, необхідно розставити в декількох місцях невеликі ємності з сіллю – вона буде вбирати зайву вологу.

Також з цією метою можна використовувати таблетки активованого вугілля (знадобиться 40 шт.). Які необхідно розкласти по всій території ванної кімнати і замінювати їх щомісяця новими таблетками. Завдяки своїм абсорбуючим властивостям вони не тільки будуть вбирати вологу, але й поглинати неприємні запахи.

Щоб у грибка не залишилося не найменшого шансу оселитися у ванній кімнаті, необхідно раз в 1-2 тижні протирати стіни розчином води з содою, додавши в нього пару крапель улюблених ароматичних масел.

Читайте також: Тюль стане білосніжним: всього один простий інгредієнт допоможе позбутися від жовтизни!

Запах тютюну в квартирі. Запах тютюну має властивість в найкоротші терміни вбиратися в тканини штор, меблів і одягу, тому звичайним провітрюванням тут не обійтися.

При кожному вологому прибиранні необхідно додавати в воду кілька крапель нашатирного cпиpту.

Якщо ви дозволили гостям покурити прямо в будинку, то в цій кімнаті необхідно запалити ароматичну свічку, яка поглине неприємний запах сuгарeт, не давши розповсюдитися йому далі по квартирі.

Шкірка цитрусових здатна поглинати тютюновий запах. Її можна розкласти по квартирі і по мірі необхідності оновлювати.

Добре вбирають різні запахи, і тютюновий запах в тому числі, кавові зерна.

Можна позбутися від надокучливого сигaретнoго запаху, зробивши курильну суміш з лаврового листя, з якою необхідно пройтися по приміщенню.

Відмінно натягує на себе запахи пакетований чорний чай, який можна розвісити по кутках. Краще, якщо він буде ароматизованим.

Котячий запах. Слід якомога частіше прибирати котячий лоток. Якщо ж тварина ходить на порожній лоток, то необхідно мити його під проточною водою 2-3 рази на день. Незважаючи на це в лотку часто утворюється специфічний наліт, який простою водою не змивається. Для його усунення слід залити лоток на 2-3 хвилини рідиною для чищення унітазів. Відмінно з цим завданням справляється «Каченя». Після чого лоток необхідно ретельно сполоснути чистою водою.

Якщо ваш улюбленець згрішив на килимовому покритті, слід нанести на це місце суміш рідкого мила і соди. Через годину потрібно це місце пропилососити або прибрати залишки вологою ганчіркою. Для усунення неприємних запахів від котячих міток можна використовувати суміш лимона, перекису і соди.

Затхлий запах одягу. Специфічний запах затхлості з’являється від довго лежачої не прасованої білизни або старих речей.

  • Слід періодично перепирати сезонні речі
  • Полички в шафі можна протирати водою, трохи розведеної з марганцівкою
  • На кожній полиці можна розкласти мішечки з зернами кави або з сухою шкіркою цитрусових
  • Так само для приємного запаху в шафі можна покласти між білизною бруски туалетного мила з улюбленим запахом
  • Слід якомога частіше відкривати шафу для провітрювання

Джерело.

You cannot copy content of this page