fbpx

Як виховати вдячність і навчити дитину цінувати те, що вона має. Мудрі батьки – вдячні діти

Подяка – одна з базових рис щасливої ​​людини. Але як виростити вдячну дитини в нашому матеріалістичному світі? Звичайних «будь ласка» і «спасибі» недостатньо.

Подяка – це здатність цінувати те, що у тебе є. Для того, щоб прищепити цю якість, слід регулярно повторювати такі вправи.

Подарунки цього дня

Щодня, неважливо, в який момент дня, сідайте поруч з дитиною і перераховуйте разом «дари» цього дня: моменти, події, враження, за які ви вдячні. Це можуть бути і люди, ігри, частування – що завгодно. Головне – навчитися дивитися на те, що з нами відбувається як на подарунок. Можна навіть вести «Щоденник подяки».

День добротворення

Це один день в місяці, коли ви і ваші діти робите щось корисне для інших: прибирання двору, збір речей для благодійних організацій, покупка корму для собачого розплідника. Це допоможе дітям зрозуміти важливість того, що приємно не тільки брати, а й віддавати. Це важливий компонент подяки.

Ти пам’ятаєш…

Хороші моменти потрібно закріпити. Згадуючи приємні події дня, промовляйте: «Ти пам’ятаєш, як тобі сподобалося, коли …», «Як ти був радий, коли …», «Як ти був щасливий, коли …». І навіть негативну ситуацію можна перетворити на привід для подяки, наприклад, коли ви приготували щось, що дитина відмовляється їсти: «Як це здорово, що ми не змушуємо тебе їсти те, що тобі не подобається!»

Ти – мій помічник!

Якщо дітям говорити це, вони будуть відчувати, що їх цінують, і дійсно будуть допомагати і старатися ще більше.

Ти турботливий

Частиною здатності бути вдячним є здатність піклуватися про інших. Навіть якщо дитина робить щось рутинне: прибирає свої іграшки або ставить свою тарілку після їжі в мийку, скажіть: «Ось, який ти турботливий!». Звичайно, скажіть ще й «спасибі», але похвалити їх і підтримати в них думку про те, що вони уважні, відповідальні і дбайливі – дуже важливо.

Чим ми можемо поділитися сьогодні з іншими?

Те, що нам було давно відомо, підтвердилося і науковими дослідженнями: маленькі діти стають щасливішими, коли мають можливість пригощати і ділитися з іншими. Але більше радості їм приносить той подарунок, який дорогий їм самим: зроблений власними руками або куплений на зекономлені гроші.

Насправді, добрі слова теж можна дарувати. Можна поділитися частуванням або іграшкою. Ваше завдання – стежити, щоб це відбувалося (усвідомлено) хоча б раз в день.

Нам так пощастило!

У будь-який момент дня згадайте, як вам пощастило: що залишилося чотири дні до вихідних, що на ногах зручні і красиві черевики, що в кафе є вільний столик і морозиво.

Як здорово, правда?

Ця вправа схожа на попередню, але краще іноді просто міняти фразу, для різноманітності. «Як здорово, коли вся сім’я п’є чай разом, правда?» Або «Як здорово, що у нас є час повалятися на дивані, правда?» Або «Як здорово, що ми можемо ділитися думками та ідеями, правда?»

Щастя – це не результат отримання нами чогось, чого у нас немає, це визнання цінності того, що у нас є.

Повірте, діти, особливо маленькі, не бачать скільки ваших зусиль коштує їх комфорт і радісне дитинство. Але якщо ви будете регулярно вправлятися з ними в тому, щоб помічати і цінувати те, що вони мають, вони обов’язково навчаться цінувати вашу батьківську працю і все те, що їх оточує.

Читайте також: “Ні, синку, тебе не заберуть цигани. І баби Яги не існує. І люблю я тебе навіть коли ти не слухняний” – найкращі слова мудрої мами

Джерело.

You cannot copy content of this page