fbpx

Як викликати лікаря додому: новий порядок в Україні

З 1 квітня 2018 року в Україні сталася низка змін, пов’язаних з медичною реформою в країні. Наприклад, якщо раніше кожен українець був прикріплений до певної ділянки за місцем реєстрації або проживання, то тепер можна самостійно вибрати лікаря і медичну установу, в якій ви хочете обслуговуватися.

У зв’язку з цим з’являється багато організаційних питань: як стати на облік до лікаря або викликати його додому. На них відповідають фахівці Міністерства охорони здоров’я.

Тепер, у разі хвороби, не потрібно буде дзвонити в реєстратуру поліклініки, пацієнт буде зв’язуватися по телефону особисто з лікарем.

«Кожен пацієнт повинен розуміти, що коли лікар йде до нього додому, він не допомагає, як мінімум трьом іншим пацієнтам. Пацієнт і лікар будуть разом приймати рішення про необхідність візиту додому», – пояснює МОЗ.

На думку фахівців Міністерства, нова модель викликати швидку медичну допомогу додому допоможе значно економити його час.

З 13 березня скасовується Книга запису виклику лікарів додому. Лікар не буде зобов’язаний звітувати про відвідування всіх пацієнтів. Він повинен лише надати відомості про загальну кількість звернень і кількості відвідувань вдома.

Читайте також: Як стати на облік до лікаря з 1 квітня 2018 року: покрокова інструкція МОЗ України

«Як показує досвід європейських країн, можливість поспілкуватися зі своїм лікарем по телефону – одна з послуг, яка найбільш цінується пацієнтами», – зазначає МОЗ.

Гроші за наше лікування буде виділяти Національна служба здоров’я. Під контролем цього органу буде знаходитися 100 млрд. державних коштів на медицину. Очолив Національну службу Олег Петренко, заступник генерального директора приватної клініки ISIDA.

Джерело.

You cannot copy content of this page