Як взаємопов’язані жіночі самооцінка та гардероб?

Іноді ми, жінки, заглядаємо в шафу, перебираємо, переглядаємо одяг, ностальгуємо, відчуваємо емоції. «У цьому я блищала!», «У цьому він мені сказав, що йде від мене», і так далі.

Сигнали особистості
Жінки в усі часи використовували одяг для основних психологічних функцій:

1. Самовираження – реалізація своїх бажань, настрою, емоцій, почуттів до себе, близьких людей і оточення. По одягу можна визначити характер, душевні переживання людини, те, що вона несе в суспільство, уявляє себе в різних сферах життя. Вибір одягу в цьому випадку відбувається несвідомо, інтуїтивно і приносить радість своєї господині.

2. Маска приховування правди – функція одягу приховати справжнє «Я» і внутрішній світ. Знеособлення відбувається у виборі традиційного одягу, дрес коду. Я знаю одну молоду жінку, яка завжди любила яскраві, квіткові, веселі малюнки, легкі сукні та з її обличчя не сходила усмішка. І раптом я зустрічаю її в безликому, навіть манірному вбранні, – «Я тепер стала мамою і мені треба! Виглядати пристойно».

3. «Захисна» функція одягу дозволяє зробити нас непомітними, злитися з навколишнім світом. Одягаючись по моді або як всі, не виділяючись з натовпу, використовуючи непомітні кольори і стилі в одязі, ми приховуємо від людей своє гoре, стрaх, свою індивідуальність і привабливість.

Ось і виникає питання: а як же я проявляю себе перед людьми? Яка я? Чого я гідна? Чи щаслива я?

Внутрішній і зовнішній світ завжди взаємопов’язані. Сором’язливa і скромна людина навіть вдома без одягу буде відчувати себе не комфортно. А самовпевнена жінка може «максимально» рoздягнутися в громадському місці.

Подивіться на свій гардероб уважно, постарайтеся уявити, що ви дивитеся очима інших людей. Можна легко визначити самооцінку по вашим улюбленим речам, сполученням кольорів, аксесуарів, зачіски, кольору волосся та інших атрибутів одягу і зовнішніх проявів.

Отже, почнемо:

1. Завищена самооцінка. «Я краще за інших!», «Я найкрасивіша», «У мене є що показати!», «Я сeксi!», «Все від мене без розуму!», – це звичайні думки жінки із завищеною самооцінкою. Правда вона не здогадується, що прославляючи себе над людьми – вона насправді ховає свою глибоку неусвідомлену невпевненість в собі, доводячи всім яка вона «крута».

Її вибір одягу: модний, яскравий, сeксyaльний. Суконь в «oбтяг» і дeкoльте більше, ніж потрібно. Навіть в банк на роботу вона вибере класику, але в яскравих тонах і відкриє ноги, або грyди, або те й інше! Екзотичний стиль, яскраві фарби, котячі забарвлення. І в той же час демонстрація доступності – мiнi, одяг, який oбтягyє тiло.

Вибір кольорів такої жінки: червоний, білий, чорний, помаранчевий. Поєднання кольорів червоного і чорного, фіолетового з чорним, жовтого і фіолетового, зеленого з чорним.

Не дивлячись на зовнішню привабливість, доглянутість і мaнiaкальне прагнення до позитивної оцінки оточуючих – у цієї жінки багато психологічних проблем. Найчастіше вони звертаються до психолога з численними образами на близьких і оточуючих, у них, як не дивно, не ладиться осoбисте життя, так як завищені вимоги до чоловіків і відчувають безліч розчарувань, якщо їх недооцінили.

2. Низька самооцінка. «Я гірша за інших», «Кому я така потрібна?», «Зі мною не цікаво», «Чи зможу я?», Я «товста», «негарна», «дурна», «нездатна», «роблю помилки» і т.д. Таких жінок, на жаль, дуже багато. Їхні проблеми тягнуться з дитинства: спершу не хвалили батьки, потім сміялися однокласники, а якщо ще й хлопець пішов до іншої! Минула «впевненість» в своїй невпевненості закріплюється іноді на все життя

Її вибір одягу: одноманітні, однотипні, кілька однотонних спідничок, скромних і непомітних суконь. Ніяких мiні і вiдкритиx грyдей. Класика, спортивний стиль або навіть повна відсутність стилю. Штани, іноді тільки одні штани. Я згадую одну свою клієнтку – на ній завжди були об’ємні светри з секонд хенду, під якими неможливо було розгледіти її фігуру! З дитинства їй сестра твердила, що вона товста і негарна, і вона повірила їй!!! А фігура у моєї клієнтки дуже навіть нічого – і зараз вона одягає красиві речі, які підкреслюють її красу.

Кольори у жінок з низькою самооцінкою так само не помітні – сірі, світло – жовті, синьо-сірі, зелено-коричневі, не яскраві, «зручні», щоб стерти індивідуальність. У кращому випадку такі жінки намагаються копіювати чийсь стиль, одягаючись «як всs». Аксесуари не будуть виділятися – дрібні і тонкі ланцюжки, або взагалі їх відсутність.

3. Адекватна самооцінка. На щастя, зараз безліч жінок читають журнали, дивляться фешн, ходять на танці, йогу, до психологів, розвивають свою особистість, покроково вчаться любити себе. Це, звичайно, знаходить відображення в їх одязі. В основному такі жінки відчувають позитивні емоції, радість, відчуття краси і самодостатності. Такі жінки завжди гармонійно одягнені, вони ніби зливаються зі своїм образом, все в них прекрасно: і хода, і посмішка, і одяг. І головне – ніякої зарозумілості. Будь-який стиль: сільський, класика, екзотика, – ніби створений для неї. Але є і секрети: жінки з адекватною самооцінкою знають свої плюси і мінуси зовнішності – і підбирають одяг і стиль, підкреслючи їх переваги і прикриваючи недоліки.

Улюблені кольори: бузковий, жовтий, синій, і навіть червоний, але не агресивний, а спокійний, коричневий у поєднанні з жовтим, червоний з жовтим або синім. Аксесуари красиві, модні і звичайно зручні. Любов до себе і гармонія всередині у таких жінок видно відразу по їх цілісного образу.

6 ворогів самооцінки
Подивіться свій гардероб:

1. Не ваш розмір – приберіть всі речі, які вам малі чи великі. У них людина завжди виглядає погано.

2. Чужий вибір – якщо одяг вибрали подруга, сестра, мама, не одягайте його навіть з поваги або ви будете почувати себе некомфортно.

3. Плями, потертості – на смітник! Навіть якщо вони улюблені і заношені до дірок. Купуйте нові, інші – оновлення і вам не завадить.

4. Погані спогади – важкий період – всі речі, які викликають негативні емоції – прибрати з дому!

5. Архів – якщо ви не наділи речі до цього року – віддайте їх друзям, знайомим, до церкви.

6. Соромлюсь носити – а ось ці речі не поспішайте викидати або віддавати. Навпаки – вони будуть для вас тренінгом. Сходіть до психолога, потім до стиліста – і ви відчуєте себе королевою на балу.

Робіть що-небудь, йдіть до своїх мрій!

Читайте також: Колір, який привертає удачу, достаток, любов і щастя: новий тренд 2018

Автор – Олена Науменко

Джерело.