fbpx

Як зберігати мед правильно?

Особливості натурального меду

Натуральний мед може зберігатися дуже довго, не втрачаючи своїх корисних властивостей. Проте в продукті відбуваються цілком нормальні для нього процеси. Наприклад, він стає густим, мутним, в ньому з’являються кристали. Все це відбувається тому, що мед містить дуже багато глюкози, яка при зберіганні зацукровується.

Якщо з медом це все не відбувається, то можна говорити про погану якість продукту і навіть сумніватися в тому, чи натуральний мед тобі продали. Але все ж існують деякі сорти бджолиних солодощів, що не кристалізуються, оскільки містять велику кількість фруктози.

Загуслий мед при бажанні можна знову перетворити на тягучу рідину. Для цього помісти його в ємності на водяну баню і нагрівай на повільному вогні. Стеж, щоб температура води не перевищувала п’ятдесяти градусів за Цельсієм, інакше продукт втратить свої цілющі сили.

Читайте також: Сокотерапія: як правильно, смачно і корисно очистити організм

Правила зберігання меду

Як зберігати мед? В першу чергу помісти його в скляну тару, бажано темного кольору. Тепер банку постав у приміщення зі зниженою вологістю і температурою повітря приблизно 5-10 градусів вище нуля. Якщо вологість вища, то стовпчик термометра не повинен опускатися нижче позначки дев’ятнадцять градусів. Оптимальні умови для зберігання меду – сухе приміщення, яке регулярно провітрюється. Також можна зберігати солодкий продукт у стільниках необмежений час.

Крім скляного посуду для зберігання бджолиного меду підійдуть дерев’яні бочки, переважно з вільхи, осики, тополі та липи. Краще відмовитися від дубової тари, оскільки мед у ній потемніє. Категорично не підходить металевий посуд (з алюмінію, міді, цинку, заліза, жерсті), адже тоді мед окислюється, і в ньому утворюються отруйні сполуки.

Пам’ятай, що правильно збережений мед має свої дезінфікуючі та антибактеріальні властивості дуже довго. Він не втрачає їх протягом кількох століть, зберігаючи смак і ніжний аромат.

Джерело.

You cannot copy content of this page