Якщо дитина не хоче ходити до Храму, як правильно її заохотити

Чи варто дитину брати на Літургію проти їхньої волі?За матеріалами:Храм св.великомученика Димитрія Солунського

Якщо дитина не хоче йти на Літургію, а батьки все одно беруть її з собою, то чи варто? Чи не марна це трата часу, якщо дитина щоп’ять хвилин питає: – а коли ж кінець?

Нема єдиної відповіді на це питання. Кожен священик може порадити щось із власного досвіду.

Те, що п’ятдесят років тому діти могли бути на Службі Божій від початку до кінця, не означає, що можуть зараз. Багато залежить, як від виховання, так і від багатьох інших чинників.

Читайте також:12 порад з книги книг – Бібілії, яким має бути Ваш обранець. Якщо Ви вирішили вийти заміж, добре обміркуйте своє рішення

Багато дітей не хочуть іти до Храму, бо не розуміють, що там діється. Одна мати ділилась, що дитина – четвертокласник не хотіла ходити до Храму на Літургію, бо не розуміла, що отець каже у Євангелії. І мама знайшла вихід – читати разом і пояснювати, що незрозуміло.

Літургія – найпрекрасніша молитва, якщо ми її розуміємо. Якщо ж не розуміємо, то вона не є для нас чимось значимим, але обтяжує подібно, як діамант може ні про що не говорити тому, хто не носить і не любить дорогоцінних прикрас.

Йдеться не лише про дітей на Літургії, швидше – про стосунки дитини з Богом. Варто може давати дітям можливість пізнавати Бога настільки, наскільки це можливо, все одно призвичаюючи до спільноти, церкви.

Бо не проблема – приводити дітей до Храму чи ні, потреба – відкрити дитині Божу присутність, дати їй свідчення Божої присутності.