fbpx

Якщо у вас 1 група кpові, ви маєте знати наступні 8 речей: це впливає не лише на здоров’я, а й на щастя і особистість

Кpов людини вперше була класифікована на 4 відомих типи в першому десятилітті 1900-х років австрійським лікарем Карлом Ландштейнером. Ні для кого не секрет, що важливо знати групу кpові для надзвичайних ситуацій, оскільки збіг кpові має вирішальне значення для безпечного переливання кpові. Виявляється, однак, що характеристики кpові також можуть впливати на наше здоров’я, і, як вважають деякі люди, наше щастя і особистість.

Ми зібрали наукові факти і цікаві теорії про кpов 1 групи, і вам буде цікаво їх дізнатися.

Як визначаються групи кpові?

Типи кpові, або групи кpові, класифікуються відповідно до наявності або відсутності певних антигенів, які можуть викликати імунну відповідь, коли вони є чужими для тіла. Ці антигени можуть змусити імунну систему пацієнта атакувати перелиту кpов. Ось чому так важливо знати групу кpові і знати про безпечну сумісність груп для переливання кpові.

Характеристики кpові 1-ї групи

Є 4 основні типи кpові, які визначаються наявністю або відсутністю антигенів А і В в поверхні еритроцитів і А і В антитіл в плазмі. На додаток до антигенів А і В існує білок, який називається резус-фактор, який може бути або присутній, або відсутній. Загалом, розрізняють 8 груп кpові: 1 +, 1-, 2 +, 2-, 3+, 3-, 4+ та 4-. Кpов 1 групи не має антигенів А і В в еритроцитах, але має антитіла А і В в плазмі. Група кpові 1 + є найбільш поширеною, цю групу кpові мають 37% – 53% людей ​​різних етнічних і расових груп.

Люди з 1-ю групою кpові є універсальними донорами

Люди з кpов’ю 1-ї групи і резусом + можуть передавати свою кpов усім 4 групам, але тільки людям з позитивним резусом. Плазма 1-ї групи можуть переливатись у всі 8 підгруп, що робить її універсальним типом кpові, який завжди необхідний для екстрених трансфузій. Кpов 1-ї групи переливається в надзвичайних випадках, коли важливо зберегти життя пацієнта до завершення тесту на визначення групи кpові. Більш того, кpові 1-ї групи є найбезпечнішою для новонароджених дітей, у яких імунна система недостатньо розвинена.

Особи з 1-ю групою кpові можуть отримувати тільки кpов 1-ї групи

Люди з 1-ю групою кpові і резусом + можуть отримувати кpов від людей як з резусом +, так і з резусом -, тоді як ті, у кого резус -, можуть отримувати тільки кpов резусу -.

Ризики для здоров’я

На думку вчених, є способи, якими біохімія кpові визначає наше здоров’я. Незважаючи на те, що вплив груп кpові на наше здоров’я все ще досліджується, існують певні теорії про ризики для здоров’я та переваги для людей з різними групами кpові.

Вважається, зокрема, що люди з 1-ю групою кpові можуть бути більш сприйнятливі до деяких бактеріальних і вірусних інфекцій, ніж інші групи кpові, включаючи важкі, такі як чума, холера, епідемічний паротит і туберкульоз. Деякі дослідження також показують, що люди з 1-ю групою кpові мають на 35% вищу частоту виразки дванадцятипалої кишки порівняно з людьми з іншими групами кpові.

Переваги для здоров’я

У людей з кpов’ю 1-ї групи найнижчий ризик розвитку ішемічної хвороби серця порівняно з людьми з іншими групами кpові.. Дослідження показують, що особи, які не належать до 1-ї групи кpові, мають на 25% вищий ризик розвитку раку підшлункової залози, ніж люди з 1-ю групою.

Більш того, люди з 1-ю групою кpові мають менший ризик розвитку захворювань кpовообігу та когнітивних розладів. Однак, збереження здорового способу життя та управління факторами ризику для здоров’я є вирішальним для уникнення захворювань, незалежно від того, яка у вас група кpові.

Група кpові і дієта

Можливо, ви чули про так звані “дієти по групі кpові”, які стверджують, що вживання певних продуктів, які відповідають вашій групі кpові, допоможуть вам залишатися в формі і здоровими. Незважаючи на їхню велику популярність, дієти за групою кpові не мають наукових доказів і не є загальновизнаними. Дієтологи вважають, що краще дотримуватися індивідуальної дієти, враховуючи ваш індивідуальний стан здоров’я, а не дієту, пов’язану з групою кpові.

Читайте також: А ви знаєте навіщо у старих будинках між ванною і кухнею робили віконця? Я здивована!

Перша група кpові і характер

Вплив групи кpові на риси характеру людей є дискусійним, але ця теорія дуже популярна в деяких країнах, зокрема в Японії. Телевізійні шоу, газети та журнали часто публікують гороскопи по групі кpові та графіки романтичної сумісності, в той час як японські аніме та відеоігри вказують групи кpові персонажів.

Японці вважають, що люди з 1-ю групою кpові щедрі, пристрасні, комунікабельні та фінансово успішні і що найкраща романтична сумісність знаходиться між групами кpові 1 і 2.

You cannot copy content of this page