fbpx

З чого потрібно почати 25 липня – день Прокла Плакальщика

25 липня православна церква відзначає День пам’яті мyчeників Прокла та Іларія, а в народному календарі за цим літнім днем закріпилася назва Плакальщик.

У народі вірили, що на Прокла-плакальщика випадають найбільш сильні роси («На Прокла поле від роси промокло»), які мають при цьому магiчнi, косметологічні та цілющі властивості.

Тому селяни в цей день вставали до світанку та виходили на вулицю, щоб зібрати ранкову росу, здатну захистити людину від пpиcтріту та пpизора, а також поліпшити зір та зняти больові відчуття. Дівчата в цей день вставали найпершими і бігли вмиватися росою, щоб запастися на цілий рік красою та молодістю.

Знахарі 25 липня збирали для своїх зілль не тільки чудодійну росу, а й ряску з води, так як в народі вважали, що з Прокла вода зацвітає, а ряска, яка з’являється на поверхні водойм володіє особливими цілющими властивостями.

В іншому ж це був звичайний трудовий день, під час якого селяни продовжували прибирати жито та завершували сінокіс просушкой намоклого сіна. У садах до 25 липня з’являлися перші яблука та розквітали гладіолуси, а в лісі починали активно рости гриби.

У народі вірили, що на Прокла можна дізнатися погоду на близьку осінь. Якщо на деревах до 25 липня з’являлося багато жовтого листя, то селянам слід готуватися до дуже ранньої осені. Зате спекотна погода на Прокла обіцяла суху, теплу та приємну осінь.

Читайте також: 9 важливих речей, які має зрозуміти чоловік, коли дружина стає мамою

Народні прикмети цього дня:

Сильна роса на Прокла – до гарної погоди;

Велика роса і ранковий туман – залишок літа буде дуже спекотним;

Ніч без туману в низинах і ранкової роси – до сильного негоди;

Жовте листя на деревах – до ранньої осені;

Якщо день на Прокла не по-літньому прохолодний, то зима буде надзвичайно суворою;

У лісі багато грибів – спека скоро закінчиться;

Бджоли дзижчать, миші голосно пищать, а тетерук практично не літає – буде дуже сильна спека.

Джерело.

You cannot copy content of this page