fbpx

За найменшу помилку – доганa і після слів «культурно тобі пояснюю» удap в обличчя. Так чоловік дружину виховував, доки брат не втрутився

Сергій розмовляв з дружиною тихо, чітко промовляючи кожне слово. І переконавшись, що вона все зрозуміла, несподівано бuв з розмаху. – Я, звичайно, культурно пояснюю, але це для того, щоб ти зрозуміла.

Альбіна, закривши обличчя руками, ридала не стільки від болю, скільки від образи.

– Ну-ну, досить, – також тихо заспокоював дружину Сергій, наче й не він зовсім тільки що наставив їй стусанів.

Пoбuттям Сергій це не вважав. Він говорив, що це його метод виховання: пояснив, дружина погоджується, все зрозуміла, але для посилення ефекту необхідно докласти руку. – Це як печатка до документа, – говорив він, – припечатав і справа в ажурі.

І не сказати, щоб часто «виховував» Альбіну, але раз на місяць траплялося. А потім втішав, обіймав і цілував, говорив, що любить. Але ось гроші даремно на кофточку витратила, треба було у чоловіка запитати, тоді і «виховувати» не довелося б.

Альбіна другий рік сиділа в декреті, в фінансах була обмежена: чоловік виділяв гроші строго на господарські потреби. За найменшу помилку – догану і після слів «культурно тобі пояснюю» удap в обличчя.

Hе йшла Альбіна від Сергія тільки тому, що не було куди йти. Поривалася кілька разів. Сергій відчиняв перед нею двері: – Ну, біжи! До кого побіжиш? До матері, у якої ще троє маліх, вдома злидні і вітчим п’яний.

І це було правдою. У матері було троє молодших дітей, питущий чоловік і робота з мізерною зарплатою. Тому коли Сергій одружився із Альбіною, то відчував себе героєм: врятував дівчину від неблагополучної сім’ї, взяв, так би мовити, без приданого. До шлюбу з Альбіною він вже був одружений, але розлучився, звинувативши колишню дружину в зраді. Вплинути він на неї ніяк не міг: виховні заходи не застосовував, тому як перша дружина могла і здачі дати.

Зате тепер із Альбіною відігрувався за перший шлюб. Мати просила не піднімати на невістку руку, Сергій говорив тільки одне: – Я ж культурно з нею розмовляю.

В той день обидві родини старшого і молодшого брата зібралися у матері. Брат Женька молодше Сергія на шість років. І хоч від одних батьків, але за характером різні. Старший Сергій ще в дитинстві також «культурно діставав» молодшого: то вщипне, то штовхне, як би ненароком. Женька плаче, а старший каже, що не чіпав його. Одного разу батьки поставили Женьку за якусь провину в кут на годину, а самі пішли у справах. Сергій пильно дивився на восьмирічного Женьку, думаючи, чим би йому дошкулити. Але привід сам знайшовся: Женька захотів в туалет. Сергій встав, як жандарм, поруч і сказав: – Не положено, завинив, терпи.

В результаті, Женька не витримав і наробив у штанці. Коли прийшли батьки, Женька стояв в мокрих штанях і плакав.

Тепер у обох братів свої сім’ї, між собою вони не сваряться, а й любові братській між ними непомітно. Зрідка збираються у матері за одним столом. І цього разу так само було. Женька розповідав якийсь випадок на роботі, Альбіна з Женькиной дружиною Лєрой сміялися. І тільки Сергій сидів похмурий, немов щось згадав. Потім викликав дружину з-за столу, і вони вийшли на вулицю.

Цього разу Сергію не сподобалося настрій Альбіни: занадто голосно сміялася. – Ось чого ти зуби скалиш? – глузливо запитав чоловік. А потім почав вичитувати, як він це вмів завжди. Альбіна вже відчувала, чим закінчиться лекція по вихованню дружини. Вона напружилася і в страху задкувала до стіни.

В цей час вийшов Женька. – Що брате, знову «культурно» пояснюєш?

– Не лізь не в свою справу, молодші старших не вчать.

Женька без стpaху підійшов до брата: – А ну-ка, Альбінj, іди до свого дому, нам тут поговорити треба.

– Я тобі вже не той пацан, над яким можна знущатися, я ж і сам «виховувати» можу, – спокійно сказав Женька. – Не займай більше Альбіну.

– А те що? – здивувався Сергій.

Женька схопив його за гpyдки: – А то головою твоєю поганою он в ту діжку засуну, щоб охолов.

Сергій зблід, такої впевненості і сили від молодшого брата він не очікував. – Я культурно пояснюю? – запитав Женька.

Сергій кивнув. Женька опустив його: – Молодець, що розумієш. А це тобі для посилення ефекту. І Женька вдарив Сергія в обличчя; той відлетів, злякано закліпав. А Женька пішов в будинок. Сівши за стіл, сказав при всіх Альбіні: – розлучайся!

Читайте також: “Засилай сватів, Миколо. Поки не передумала”: Побачивши кращу подругу з коханим, Катерина пішла заміж за нелюба. Щастя оминуло їх усіх

Від Сергія Альбіна пішла в той же вечір. Лєра – дружина Женьки – домовилася зі своїми батьками, що перший час Альбіна поживе у них, поки не влаштується на роботу і не знайде собі житло.

Через рік Альбіна жила вже самостійно, до Сергія повертатися не збиралася. Вхопилася вона тоді за пропозицію Женьки пожити у батьків Лєри і ні скільки не пошкодувала.

Сергій з того часу більше нікому і нічого «культурно» не пояснював.

Джерело.

You cannot copy content of this page