fbpx
Поради

Заморожування на зиму: правила, які має знати гарна господиня

Приготувати заморозку на зиму зовсім не складно, достатньо лише знати деякі правила, якими ми із задоволенням поділимося.

Правила заморозки

Всі овочі і фрукти заморажуй при температурі -18 градусів. Фасувати продукти необхідно невеликими порціями в щільні пакети або герметичні контейнери.

Обов’язково підпиши назву продукту і термін придатності. Якщо ти будеш зберігати овочі і фрукти при температурі -18, то вони можуть пролежати в холодильнику до 12 місяців. Якщо температура буде вище, то термін придатності повинен бути не довше 4-х місяців.

Для зручності вибирай пакети однакового розміру: так і в холодильнику буде порядок, і укладати продукти буде зручно.

Дрібні ягоди і фрукти морозять сухою заморозкою: спочатку їх попередньо заморожують на підносі, а потім пересипають в пакет. Таким способом ягоди не злипнутися і збережуться в цілому вигляді.

Овочі краще морозити за допомогою «шoкoвого» заморожування: скласти в пакет і на максимально низькій температурі попередньо заморозити. Партії повинні бути не великі: 1-2 кг за один раз.

Читайте також: Єдиний правильний спосіб варити яйця і ви його маєте знати

Обов’язково заморозь перець. Взимку він коштує дуже дорого, тому ця заготовка буде тобі дуже до речі. Можна нарізати його смужками або кубиками, а можна заморозити і цілим (для фаршированих страв).

Можна наморозити помідори. Тільки спочатку пробланшуй їх. Після того, як знімеш шкірку, наріж часточками для рагу або дрібними кубиками для супів. Можна подрібнити помідори в блендері і заморозити в ємності для льоду.

Якщо ти хочеш заморозити баклажани, то краще це зробити у вигляді напівфабрикатів: запечені або обсмажені.

Обов’язково заморозь зелень. Використовуй спосіб точно такий, як для дрібних ягід — «суха заморозка». Таку зелень можна використовувати і для салатів.

Можна заморозити зелень у формочках для льоду з додавання води і оливкової олії. Після того, як кубики замерзнуть – переклади їх в контейнер або пакет.

Сливи для компотів, пирогів і смузі морозять без кісточок.

Персики краще перед заморожуванням бланшувати – інакше вони потемніють. А ще краще зробити пюре і заморозити в рідкому вигляді.

Джерело.

You cannot copy content of this page