fbpx

Жіноча дружба – це прекрасна можливість взаємно підживлюватися жіночою енергією

Я завжди по-доброму заздрила дівчатам, у яких подруг «мільйон і штука». А деякі фільми, серіали і журнальні статті взагалі викликають у мене стійкий комплекс неповноцінності. Після них у мене склалося враження, що у кожної середньостатистичної жінки повинно бути мінімум три-чотири близькі подруги і бажано ще один приятель-іншої орієнтації, за матеріалами  nаstrоу

Жіноча дружба: міф чи реальність

Чому так відбувається? Можливо, зі мною щось не так? Або міцна жіноча дружба – це міф? Чи здатна жіноча дружба витримати випробування часом, сім’ями, чоловіками, грошима? Чи потрібно переживати, якщо у тебе мало близьких подруг, наприклад одна, або зовсім немає? Зрада, заздрість серед подруг – невже це неминучість? Як підтримувати дружбу, не дати їй вичерпатися?

Я вирішила зібрати думки кількох своїх знайомих дівчат і дорослих жінок і дізнатися, що вони думають про жіночу дружбу. І знаєте, більшість опитаних мною вважають, що важлива не кількість, а якість подруг, і не надто переймаються, якщо у якихось відносин виявляється короткий вік. З віком дуже багато людей відсіюється, і про це не треба шкодувати. «Свої» завжди залишаться – вони-то нам і потрібні », – вважає 29-річна Даша.

Втім, я зіткнулася і з іншими думками про жіночу дружбу. «У відносинах з подругами я часто обпікалася. Одна з них не змогла зберегти мою таємницю, інша забрала молоду людину … Тому тепер я намагаюся з людьми тримати дистанцію і вважаю за краще мати НЕ подруг, а скоріше приятельок », – поділилася зі мною 30-річна Тетяна.

У моєму житті  бували моменти, коли між мною і моєю подругою виникав чоловік. І я теж часом виступала в ролі «розлучниці». Але, бачить Бог, мотивy «просто відбити, щоб потішити своє самолюбство», у мене не було ніколи. Ніяке швидкоплинне захоплення не варті жіночої дружби! І потім, наші вчинки завжди повертаються до нас бумерангом

А ось як висловилася про жіночу дружбу Ірина, якій трохи за 40: «Жіноча дружба – це прекрасна можливість взаємно підживлюватися жіночою енергією. Вважаю, що по-справжньому близьких подруг не може бути більше 1-2 – саме до них можна звернутися за підтримкою у важку хвилину ».

А тепер давайте послухаємо експертну думку про жіночу дружбу психолога Оленy Шпундрy:

«Для мене як для психолога відсутність друзів у клієнта дуже показово. Тому що людина істота соціальна, нам потрібне спілкування, і це спілкування має бути різним. Як би не переконувала мене жінка, «я дружу зі своїм чоловіком, мені не потрібні подруги», я в це не вірю.

Справжнє жіноче спілкування одній жінці може дати тільки інша жінка. Але якість жіночої дружби сильно змінюється з віком. Якщо в юності нас з подругами об’єднує більше гонка за сaмцями, то в зрілості жіноча дружба відкриває інші грані.

Читайте також: Сестра – це більше, ніж просто подруга, вона – частинка нашого серця

Але тих людей, яких Бог послав вам в якості споріднених душ бережіть як зіницю ока! Тому що дружба, як і любов, це дар.

You cannot copy content of this page