fbpx

Жіноче свято Лелі, про яке забули: що потрібно зробити жінкам 5 травня, щоб доля щасливою була

5 травня, згідно з народними традиціями, відзначається День Лелі або Лялі – богині весни, любові, молодості, краси. Дізнайтеся, як раніше відзначали це красивt свято наші предки і які прикмети з ним пов’язані.

Напередодні Юр’єва дня (6 травня), згідно слов’янській культурі, відзначається свято богині весни Лелі або Лялі – і так, і так називають цю древню богиню в народі. Ляля (Леля) – дочка Лади (старослов’янської Венери).

День Лелі – свято жінок і жіночої сили не тільки у всіх слов’янських народів, в Греції, наприклад, святкується повернення на землю Персефони, дочки Деметри, богині родючості. Напередодні 5 травня, на Проклов день, починався Ляльник – веселе свято з хороводами, піснями, весняними іграми.

У цей день було прийнято грати в Лялю. Молоді дівчата водили на природі хороводи, вибирали найкрасивішу серед них і наряджали в Лялю: прикрашали травами і квітами руки, ноги, одяг, а на голову одягали вінок зі свіжих лугових квітів.

Дівчину Лялю садовили на якесь піднесення (горбок або спеціальну лаву), поруч розміщували частування – яйця, сметану, сир, масло, молоко. Навколо Лялі водили хороводи, супроводжуючи їх піснями про весну, щастя, заміжжя, а богиня Ляля (Леля) пригощала дівчат-подружок всім, що було з частувань, а потім кидала вінки, які подружки повинні були спіймати. Вінки ці кожна дівчина зберігала до наступного року. А той вінок і всі зелені прикраси, які були на Лялі, несли і пускали e води річки.

Леля – це образ самої жіночності, юної вродливої дівчини, чесної, чистої, доброї, світлої, яка чекає свого коханого.

Читайте також: Чи можна спати з котом і як він вказує на проблеми в домі?

Богиня весни охороняє любов, сімейне вогнище, подружнє благополуччя, Леля – покровителька жіночого щастя і всього сімейного роду.

Наші предки вірили, що Свято Лелі – день, коли бездітна жінка може знайти дітородну силу.

Жінки в цей день пекли обрядове лялемя – печиво жіночої долі, а молоді дівчата несли на береги водойм дари русалкам, а вночі ворожили на долю, кохання і щастя.

Джерело.

You cannot copy content of this page