fbpx

Зі святом Віри, Надії, Любові та матері їх Софії: що в цей день має зробити кожна жінка

Щороку 30 вересня православні відзначають День пам’яті святих мyчениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.

Що не можна робити в свято Віри, Надії, Любові та матері їх Софії: прикмети і традиції

Це свято ще називають «вселенськими жіночими іменинами» або «бабиним святом». За традицією, ранок цього дня  жінки повинні починати з гучного плачу. Тим самим віддавати данину пам’яті Софії, яка стрaждала і плакала про своїх дочок.

Вважається, що цей плач служить своєрідним оберегом. Наші предки вірили, що якщо гарненько поплакати в цей день, то потім протягом року нічого поганого вже не станеться. Якщо немає приводу поплакати за «себе, кохану», то плакали про долю рідних і друзів.

Молодь в цей день ходила на «сільські святці», простіше кажучи, влаштовувала гуляння. А ось заміжні жінки, щоб забезпечити в будинку спокійну атмосферу, купували в церкві три свічки: дві відразу ж ставили в храмі перед ликом Христа, а одну залишали для будинку.

Опівночі її треба було встановити в середині спеціально виставленого на стіл хлібного короваю, запалити і вимовити 40 раз поспіль змову, щоб будь-яке зло зникало, а спокій в родині прибував. Вранці цим хлібом годували всіх домочадців (тільки їх і нікого зі сторонніх, навіть гостей). При цьому навіть крихти від такого короваю викидати не можна було.

Були і свої заборони на цей день. Наприклад, поганим знаком вважалося 30 вересня проводити вінчання, святкувати весілля і навіть заручини. Допускалися лише так звані «святці» або «вечеріни», під час яких молоді люди придивлялися один до одного.

Жінки в цей день звільняються від будь-якої роботи: в полі, будинку, в городі. Заборонялося здійснювати навіть найдрібнішу і, здавалося б, нешкідливу роботу. Головне завдання жінки на цей день – це гарненько поплакати. Плач повинен бути гучним, щоб напевно відлякати зло від будинку.

Що стосується погоди, що вважається, що цей день частіше за все холодно і дощитиме, а після Віри, Надії і Любові починаються перші заморозки. Якщо в цей день іде дощ, то весна буде рання.

Також наші предки уважно стежили в цей день за журавлями: якщо в цей день полетять журавлі, то на Покров буде мороз, а якщо немає, то зима буде пізніше. Зазвичай слідом журавлів кричали: «Колесом дорога» – щоб навесні вони знову повернулися в рідні місця.

You cannot copy content of this page