fbpx

Змушує прoтрeзвіти! Які жінки подобаються чоловікам

Міф про «Справжню жінку»

“Чоловікам же (в масі своїй) подобаються жінки з плавними рухами, жіночно одягнені, легкі в спілкуванні, освічені, але не такі, які мудрують весь час.”

Це уривок з коментаря до одного з відео на моєму Youtube-каналі відмінно передає суть самої популярної відповіді на це питання.

І начебто все дуже логічно.

Чоловік – рішучий, мужній, сміливий, розумний, логічний, рухає цей світ вперед, а жінка – мила, чарівна, ніжна, sекsуальная, розумна (але не розумніша за чоловіка), за характером слабкіша чоловіка, йде трохи позаду чоловіка, підтримуючи його в усьому і надихаючи на подвиги. Чоловік піклується і захищає свою жінку, стаючи для неї кам’яною стіною.

Саме такий образ просувається в тисячах статей і відео, на більшості жіночих тренінгів і програм по відносинам. Саме до нього прагнуть сотні тисяч жінок, намагаючись змінити себе, і навчитися бути “справжньою жінкою”.

До речі, це правда.

Більшості чоловіків дійсно подобаються м’які, ніжні, слухняні, мовчазні, розумні (але не занадто), sекsуальні жінки поруч. Вони їх навіть заміж покличуть, і в РАЦС відведуть, і створять з ними сім’ю.

А далі чоловік і жінка вступають на мінне поле.

Побічні ефекти для жінки

1. Необхідність грати роль. Жінка може прикинутися тихою, мовчазною і слухняною, і знизити свій IQ, щоб чоловік думав, що він розумніший і крутіше за всіма параметрами. Ось тільки якщо вона почала грати цю роль на початку відносин, їй доведеться продовжити цей спектакль і далі.

Жінка, яка вибрала бути “трохи милою дурепою”, приречена бути в цьому амплуа до самого кінця відносин. Якщо їй раптом набридне грати милу дурочку, або вона раптом “проколе”, то у відносинах неминуче виникнуть великі проблеми, а її цілком обгрунтовано запідозрять у брехні.

Уявіть, що вегетаріанка вибрала на самому початку відносин хсти м’ясо, будучи разом з чоловіком, щоб не засмутити його, і бути для нього найкращою, а потім їй довелося їсти м’ясо всі роки їхнього шлюбу. Уявіть, що буде з чоловіком, якщо вона раптом зізнається йому, що вона ненавидить м’ясо, і їла його тільки тому, щоб чоловік її вибрав, а потім не кинув. Уявили? Епічний скандал буде.

2. Втрата чоловічого інтересу. Якщо жінка не прикидається і не грає, а справді мила, мовчазна, ніжна, слухняна і так далі, то, з дуже великою ймовірністю, чоловікові вона рано чи пізно набридне. Він може її навіть любити по-своєму, або почне перейматися нею, або заведе собі різку і зухвалу коханку, або взагалі кине.

Чому так? Вона ж йому подобалася!

Так, подобалася. А ще вона була для нього … зручною. Вона зручно вписалася в його життя, зайнявши в ньому невелику нішу, і … залишилася в цій ніші. З роками вона стала для нього тотально передбачуваною і тому нудною. Якщо чоловік виявився строгих правил, то він не кинув її, і не завів коханку, але інтерес до неї втратив. А якщо правила його життя не були настільки суворими, то … я вже написав, що в цьому випадку відбудеться.

3. “Стирання” жінки. Грала жінка роль милої і тихої супутниці або насправді була нею, з нею неминуче трапиться одна неприємна штука – вона почне стиратися як особистість. Вона забуде про свої власні бажання, або перестане вірити в те, що вони коли-небудь збудуться, або вони більше не будуть для неї важливі.

Вона так багато раз підлаштується під чоловіка, що втратить відчуття себе самої. Правда, найчастіше жінки це помічають вже після розлучення, коли кидаються туди-сюди в розгубленості, намагаючись по шматочках відновити те життя, яке було у них колись.

Побічні ефекти для чоловіків

1. Жeртва маніпуляцій. Коли жінка займає позицію позаду чоловіка, стаючи його мовчазною супутницею, вона отримує шикарну можливість почати ним маніпулювати. І саме цього прямо або побічно навчають на більшості жіночих тренінгів.

“Надихнути” чоловіка, “мудро вплинути”, “бути його шиєю” – все це красиві синоніми слова “маніпулювати”.

Шансів у чоловіка протистояти маніпуляціям, якщо вони зроблені не зовсім грубо і незграбно, мінімум. Чоловікові залишається сподіватися на те, що від цих маніпуляцій будуть бонуси і йому теж, і що його в підсумку не викинуть на узбіччя життя, позбавивши грошей і майна, а замість цього допоможуть стати мультимільйонером і світовою знаменитістю. Але, як кажуть, надії юнаків живлять …

2. Деградація особистості. Коли чоловік рік за роком живе з жінкою на тлі якої він “завжди король”, він ризикує назавжди застрягти в образі “короля маленького села”. Навіщо рости, розвиватися, дорослішати, змінюватися, якщо він і так крутіше своєї дружини? Можна спочивати на лаврах і бути задоволеним собою.

Але оскільки людина може або розвиватися, або деградувати, а “зафіксувати” своє місце неможливо в принципі, то чоловікові загрожує деградація. А самий неприємний результат цієї деградації – коли він раптом виявиться за кількома параметрами слабше і гірше жінки, поруч з якою він так довго відчував себе королем.

Маніпуляції замість щирості і близькості, стирання жіночої особистості та чоловіча особистісна деградація – ось лише частина побічних ефектів сценарію “мила ніжна слухняна жінка поруч з сильним і розумним чоловіком”.

Його зазвичай не бачать (або не хочуть бачити) жінки, які люто шукають чоловіка, боячись залишитися на самоті, або просто тому, що “пора вже, адже мені 29”. Майже кожна впевнена в тому, що такого з нею точно не трапиться, і саме у неї буде не як у інших – добре і безхмарно. Коли до неї доходить, що все пішло не так, вона вже заміжня, і, найчастіше, з дитиною на руках, і щось змінити вже зовсім непросто.

Чи є інший варіант? Є. Але він доступний тільки для внутрішньо дорослих людей, або ж для його реалізації доведеться подорослішати.

– Створення відносин і сім’ї не по жорстким гендерним шаблонам, а виходячи з реальних бажань, потреб і особливостей чоловіка і жінки.

– Щирість і чесність в спілкуванні, і готовність бачити один одного такими, які є. Зауважте, я не сказав “прийняти один одного”, а тільки “бачити”, так як до реального прийняття зазвичай мало хто доходить.

– Наявність своєї території в житті, і повагу території іншої людини.

– Включення своєї власної голови, а не життя за заповітами мами, родичів, глянцевих журналів і гуру з інтернету.

Це складніше зробити, ніж сказати, але досягти цілком реально.

Три перші кроки, які ви можете зробити:

1. Перестати вірити в те, що, якщо ви будете “милою, ніжною, жіночною і тихою”, то жіноче щастя вам гарантовано, і чоловіки будуть битися на арені за право зробити вас щасливою, а переможець вам це саме щастя принесе.

2. Нагадати собі про те, яка ви насправді, і будувати своє життя саме з цього набору якостей і властивостей, не намагаючись зробити себе “справжньою жінкою”.

3. Включити голову і почати робити вибір у своєму житті самостійно. І якщо вам захочеться бути дикою амазонкою, або самотньою мандрівницею, або бізнес-леді, то нехай буде так.

Ваше життя. Ваші правила.

Автор – Олександр Давидов

You cannot copy content of this page