fbpx

Звички родом з СРСР, які давно час у собі знищити

Одні згадують Радянський Союз з ностальгією і теплотою. Інші – зі злiстю і стрaхом. У будь-якому випадку, майже в кожному з нас живе та чи інша дивина, сформована саме завдяки специфічному радянському укладу життя. Є серед них і корисні звички, але від багатьох краще позбутися якнайшвидше.

Давайте спробуємо розібратися, які “радянські” якості виглядають в сучасному світі недоречно і дико.

1. Усе найкраще – на потім
Потрібно пити з тріснула чашки, поки нова стоїть в серванті, чекаючи кращих часів.

Новий одяг і взуття повинні “відлежатися” перш, ніж їх почнуть носити, та й старі ще не до кінця порвалися.

Взагалі все чисте, нове і яскраве – це не на кожен день, а для кращого життя, яке так ніколи і не настає.

У будніх днях таких людей не може бути місця ошатному вбранню, гарному посуду, а іноді і смачній їжі без приводу. Усе найкраще – на потім, для гостей і на свято, адже в житті місця для свята бути не може. Зате “наші діти будуть жити при комунізмі”.

2. “Як не прибите, то моє”

Сергій Довлатов написав якось:

“Я знав тонкого, благородного, освіченого чоловіка, який забрав з підприємства відро цементного розчину. В дорозі розчин, природно, затвердів. Викрадач викинув кам’яну брилу неподалік від свого будинку.

Інший мій приятель зламав агітпункт. Виніс виборчу урну. Притягнув її додому і заспокоївся”.

Звичка привласнювати будь-які не охороняючі речі, незалежно від того, знадобляться вони в майбутньому чи ні, є однією з типових для носія “совкової” психології.

Зізнайтеся, як часто у вашій сім’ї звучала фраза: “А це не купуйте – тато з заводу принесе”?

Але якщо в епоху дефіциту “несуни” зі своїми звичками виглядали зворушливо, а то і зовсім гордо – як годувальники і добувачі, то сьогодні, нишком ввиносячи майно роботодавця, ви зарекомендуєте жлобом і скупердяї.

3. Нічого не викидати

Ще одна звичка ріднить “совка” з гоголівським Плюшкіним – ніколи нічого не викидати. Речей шкода, вони роками накопичуються, створюючи безцінний культурний шар і перетворюючи квартиру в печеру Аладдіна, якби той жив на смітнику.

“А раптом ми щось викинемо, а завтра воно стане в нагоді?” – ця думка не дає спокою людям, які пережили не одну економічну кризу.

І правда, самотньою лижею можна розпалити багаття, а через шматок засвіченої фотоплівки помилуватися на сонячне затемнення.

У деяких випадках мова йде про справжній психічний розлад, але частіше – це звичка, все так же вироблена в роки дефіциту, яка сьогодні має жалюгідний вигляд.

4. Звичка все доїдати

Всі ми пам’ятаємо з дитинства, що грати з їжею – погано, з хлібом так взагалі грішно, а про те, щоб викидати продукти не може бути й мови.

Якщо щі небезпечно близькі до Прокисання, його згодують тата й дідуся як найміцніших і невибагливих членам сім’ї. Головне – в жодному разі не виливати.

Виходить, що краще піддатися ризику отруєння зіпсованою їжею, ніж викинути її.

5. “А що люди скажуть?”
Шкідлива звичка приймати рішення, озираючись на інших і боятися їх засудження, на жаль, часто прищеплюється нам з дитинства.

“Як ти себе ведеш? Що люди скажуть? Бачиш, як та тітка на тебе дивиться? “- вселяють нам батьки.

Здавалося б, нічого особливого, але потім ми несвідомо все життя озираємося на абстрактних дядь і тьоть і боїмося, що вони подумають про нас погано.

Жити без оглядки на соціум, мабуть, не вийде, але якщо ви відмовляєтеся від бажаного лише через страх осуду і нерозуміння оточуючих, вам терміново пора переглянути пріоритети.

6. Невміння приймати компліменти

Стосується це в основному жінок.

Чи помічали коли-небудь, що у відповідь на компліменти про зовнішній вигляд, хороші парфуми і т.д., більшість жінок чомусь починає виправдовуватися і навіть прибіднятися?

– У вас чудовий вигляд, Мариночка

– Киньте! Я не виспалася, та й светр на мені старий.

Впізнаєте себе, колег, подруг?

Краще вчитися гідно і з вдячністю приймати компліменти, а не відмахуватися від них, червоніючи і соромлячись.

Читайте також: Завтра свято Купала: чого не можна робити у цей день

Джерело.

You cannot copy content of this page