Зима в Україні в цьому році буде найтеплішою і дощовою

Зима в Україні в цьому році буде найтеплішою за 30 років і дощовою, хоча в окремі дні можливі морози до мінус 20° С.

Про це розповіла завідувач відділу прикладної метеорології і кліматології Українського науково-дослідного гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

“За даними світових центрів сезонного прогнозування, очікується, що у нас зима в цьому році може бути значно тепліше кліматичної норми. Ми знову очікуємо теплу зиму, таку ж, як у минулому році”, – повідомила вона. За словами Балабух, в цьому році середня зимова температура може складе +2 – 3°С, а очікуються опади переважно у вигляді дощу або мокрого снігу.

“Нульова ізотерма (зони, в яких температура коливається в районі нуля. – Ред), яка зараз перебуває десь на рівні Одеси, може просуватися далі на північ. Тому можливість формування стійкого снігового покриву на півдні країни досить низька. Але це не означає, що там не випаде сніг “, – розповіла метеоролог.

Читайте також: Три молитви в день Воздвиження – прочитайте для захисту і зцілення від хвopоб

Опади синоптики очікують переважно в межах норми. “В Україні за зиму зазвичай може випадати від 90 до 200 мм опадів. Найбільше в Карпатах. У грудні та січні на сході може бути трохи більше опадів, а в лютому може спостерігатися їх дефіцит. Але якщо будуть такі високі температури, опади будуть випадати переважно у вигляді дощу або мокрого снігу. Це в свою чергу призведе до ожеледиці, налипання мокрого снігу”, – попередила Балабух.

Джерело.