fbpx
Все про дітей

10 дивовижних фактів про братів і сестер, про які не знають вони самі

10 квітня в багатьох країнах світу відзначають сімейне свято – День братів і сестер, яке покликане продовжити славну традицію вшанування сімейних і родинних зв’язків, зміцнюючи відносини між близькими людьми.

Тож, з нагоди свята ми зібрали найдивовижніші факти про те, як наявність брата або сестри впливає на наш психологічний, емоційний і фізичний стан.

Тривалість життя у молодших дітей, як правило, довше і характер у них легше. Британське дослідження від YouGov показало, що порядок народження впливає на формування особистості. Так, молодші діти є більш творчими і безтурботними, а старші – раціональними і відповідальними. Крім того, тривалість життя у молодших дітей зазвичай на кілька років довше, вчені пов’язують це з їх позитивним поглядом на життя і більш низьким рівнем стресів.

У старших дітей вище шанс виникнення алергії, особливо харчової. Японські медики провели дослідження, в ході якого вони вивчили медичні картки 13 тис. дітей від 7 до 15 років. Виявилося, що старші діти частіше стpaждали харчовою алергією, кон’юнктивітом і мали проблеми з дихальною системою.

У старших дітей вище рівень IQ. Вчені пов’язують це з тим, що старші часто займаються з молодшими, тим самим зміцнюючи власні знання і розвиваючи інтелект. Правда, є дані, що до 12 років багато молодші вирівнюються зі старшими за рівнем інтелекту.

Молодші діти більш комунікабельні, вважають психологи. Вони пов’язують це тим, що малюк з самого раннього віку змушений домовлятися зі своїм старшим братом, шукати компроміси. Тому молодші діти частіше, ніж старші, екстраверти.

Сестри знижують шанс виникнення депpесії, почуття самотності, провини. До такого висновку прийшли вчені з Університету Брігама Янга (Айдахо, США). Керівник дослідження Лаура Падилла-Уокер пояснює: «Рідна сестра – це потужний захисний фактор для нашої нервової системи. Особливо в підлітковий період».

Чоловіки, у яких є сестри легше налагоджують контакт з протилежною стaттю і більш схильні до флірту. Американський письменник і журналіст Джеффрі Клугер в своїй книзі «Ефект брата» описав дослідження в ході яких вивчалася поведінка людей на швидких побаченнях. Було відзначено, що чоловіки у яких є сестри набагато легше знаходять контакт з жінками, поводяться більш вільно і грайливо.

До речі, дівчата, які виросли з братами, також, за словами автора дослідження, «були менш серйозними і більш відкритими в спілкуванні з протилежною стaттю».

Кожна наступна дитина в багатодітній родині нижче попередньої. Британські вчені провели дослідження, в якому взяли участь 14 тис. дітей і прийшли до цікавого висновку. У багатодітних сім’ях кожна дитина після 4 народжувався нижче попереднього. Наявність кожного старшого брата або сестри позбавляло його приблизно 1 см росту.

70% батьків і 65% матерів часто віддають перевагу одному з дітей. Мова не про те, що когось люблять більше. Батьки не можуть ставитися до дітей однаково – наприклад, старшому дають більше свободи, а молодшого частіше шкодують. Також один з дітей ближче по духу, комусь із батьків, у них більше схожості, спільних інтересів.

Читайте також: 5 речей, які завжди потрібно тримати в таємниці, якщо ви хочете бути щасливими

Молодша дитина позитивно впливає на здоров’я старшої. До такого висновку прийшли вчені Мічиганського університету. Наприклад, вони стверджують, що діти які стають старшими в сім’ї у віці до 4 років, менш схильні до ожиріння. Вчені пов’язують це з тим, що після народження другої дитини, батьки враховують помилки, які допускали з першим і частіше переходять на рейки здорового харчування.

Чим більше у вас братів і сестер, тим вище ймовірність щасливого шлюбу в майбутньому. Згідно з дослідженнями вчених з Університету Огайо, кожен молодший брат або сестра знижує ймовірність розлучення на 2%. Як пояснює керівник дослідження Донна Боббітт-Зехер, «більше братів і сестер означає більше досвіду і підготовки до сімейного життя, тому менше шансів, що майбутня сім’я розпадеться».

Джерело.

You cannot copy content of this page